הגנים הבהאים בחיפה

  • הגנים הבהאים בחיפה
  • הגנים הבהאים בחיפה
4.82353
ממוצע: 4.8 (17 דרוגים)

הגנים הבהאים בחיפה, מחזה שאין שני לו - אחד מהמקומות היפים והמטופחים ביותר בישראל הגנים הבהאים בחיפה בנויים מתשעה עשר גנים מדורגים (טרסות) המתחילים בראש הר הכרמל ומסתיימים למרגלותיו. הציר המרכזי שסביבו תוכננו הגנים מורה לכיוון עכו, עיר בעלת משמעות היסטורית ודתית רבה עבור הבהאים. בלב הגנים ניצב מקדש הבאב בעל כיפת הזהב, מקום מנוחתו של הנביא-המבשר של הדת הבהאית. חלקיהם השונים של הגנים מציעים מגוון נופים ותחושות, אך כולם מאוחדים באמצעות שפה משותפת של שבילי חצץ, שיחים מעוצבים וערוגות פרחים, המטופחים ומטופלים על ידי צוות גננים מסור. מהגנים נשקף נוף פנורמי מרהיב של העיר, הרי הגליל והים התיכון. קיימים שלושה אזורים בגנים הבהאים בהם ניתן לבקר ללא תיאום מראש: האזור הראשון הוא "טרסה 19", אליה נכנסים מרחוב יפה נוף 61. האזור השני הוא סביב היכל הבאב, אליו נכנסים משדרות הציונות 80. האיזור השלישי הוא "ככר הכניסה" מתחת לטרסה מספר 1, ואליו נכנסים מצומת הרחובות הגפן-בן גוריון. כדי להצטרף לסיור מודרך בגנים, עליכם להירשם לאחד משני הסיורים: 1) סיור בטרסות העליונות, היוצא מרחוב יפה נוף מספר 45 (לשעבר מחנה מרכוס), ויורד עד לשדרות הציונות. 2) סיור בטרסות התחתונות, היוצא משדרות הציונות 103, מול בית ספר "מעלה כרמל", ויורד עד לככר בצומת בין רח' הגפן לשדרות בן גוריון. לביצוע הזמנה לסיור אנא התקשרו בימים ראשון עד חמישי בשעות 09:00-17:00. טל' 04-8313131. סיורים מתקיימים בכל ימות השבוע למעט ימי רביעי וימי חג בהאים כל סיור אורך בין 45 דקות לשעה, ואורכו כחצי קילומטר. הסיור כולל ירידה של כמה כ 600 מדרגות תלולות. אנשים עם בעיות בריאות כגון בעיות ברכיים ונשימה, מסיירים על אחריותם בלבד. אנו ממליצים לחבוש כובע, לנעול נעליים נוחות ולהצטייד בבקבוק מים. שני הסיורים אינם כוללים ביקור מודרך בהיכל הבאב. לתשומת לבכם, הגנים הם חלק ממתחם קדוש לדת הבהאית. אנא הגיעו בלבוש צנוע. אין להכניס חיות מחמד, אין לשאת נשק מכל סוג שהוא. במתחם הגנים, אין לערוך פיקניקים או לאכול בגנים ואנא השגיחו על ילדכם. הסיורים והביקורים הינם ללא תשלום אך מחייבים תיאום מראש.

xED3VcNqi6U

דרוגי-גולשים

התמונה של קאטיושה

5
מקום מדהים ביופיו עם הרגשה שאת לא בארץ, פחות מתאים לטיול עם ילדים כי מהר מאוד הם השתעממו ורצו לעשות אטרקציה אחרת. למבוגרים זה אחלה בילוי אבל חייבים לתאם מראש מקום בשל העומס

התמונה של שגשי

5
מקום מדהים! הרגשה של חו"ל..מראה בודהיסטי..אוויר טוב, נוף מהמם!

התמונה של יעלי22

4
הגנים הבאהיים ללא ספק מהווים אחת מפנינות העיר חיפה. אם אתם בקטע של ללמוד באמת על הבהאיים שווה לתאם סיור מראש. אם לא, אפשר לבוא, להנות מהאסתטיקה מהגינון המושלם וכמובן מהנוף המדהים למפרץ.

5
האתר המרכזי של דת הבאהים בעולם. ארכיטקטורה וגינון מדהימים בכל קנה מידה. למי שיש סבלנות - מומלץ ללמוד עליהם מראש- זו דת סובלנית שיש לה אדמות גם בעכו. כל הסיפור שלהם, איך הבריחו את הגופה של מייסד הדת מאיראן לישראל, איך הם קיבלו אישור להקים את המקום הזה, על הר כרמל ועוד - סיפור מרתק. המקום גם מואר מאוד יפה בלילה וכדאי לתצפת עליו לא רק מלמעלה אלא גם מהשכונה הגרמנית שלמטה.

עמודים