חווית נהריים בגשר הישנה

  • הקטר בנהריים
  • חוויית נהריים
  • חוויית נהריים בגשר הישנה
  • חוויית נהריים בגשר הישנה
5
ממוצע: 5 (2 דרוגים)

בין הירמוך לירדן הקים פנחס רוטנברג את הסטארט אפ של ראשית המאה הקודמת - מפעל חשמל הידרואלקטרי שפעל משנת 1932 עד 1948.

התחנה ניצלה את זרם המים של שני הנהרות, הירמוך והירדן, ועל כן נקרא "נהריים".

חוויית נהריים

חוויית נהריים מייצגת סמל של מימוש חזון ההתיישבות היהודית ופיתוח התעשייה העברית בארץ ישראל. זהו גם סיפורו של האיש והיזם, פנחס רוטנברג, שהפך חלום למציאות ויצר יש מאין.

אתר התיירות של קיבוץ גשר מזמין אתכם לביקור ובילוי באחד האתרים המרשימים והמגוונים בעמק הירדן. פיתוח תיירותי של ערכי טבע ונוף, מורשת והיסטוריה - דרך נהדרת ליהנות מחווייה ערכית קלילה אך מרתקת.

גשר הישנה - חוויית נהריים - טיילת גאון הירדן - החאן הממלוכי - חווייה רב גילאית וחושית - חוצת זמנים ועידנים.

לבאים לחווית נהריים בגשר הישנה נכונו שעות קסומות של בילוי משפחתי:

קטר קיטור ישן, סיפורי חלוצים וקרבות גבורה, גלגולו של מפעל החשמל שעמד בהצלחה מול איתני הטבע, תנור הלבנים ההיסטורי ששוב עולים ממנו ניחוחות המאפה.

חוויית נהריים: מיצג אורקולי גדול ומרשים עם צלילים ומשחקי אור וצבע, בנושא תחנת הכוח וחזונו של פנחס רוטנברג. מיצג אורקולי: סיפורם של אנשי גשר שחלמו מדינה ולחמו על גבולותיה.

תצפיות נוף מרהיבות אל הרי הגלעד והגולן, נהר הירדן ושלושת הגשרים.

הביקור באתר יפה אף יותר בימי החורף ובמיוחד כאשר מי הגשמים שוצפים וקוצפים מכל עבר, לאמיצים שבינינו מומלץ אף לעבור ולבקר באי השלום אשר נמצא בריבונות ירדנית אך פתוח למבקרים ישראלים.

"אגדת לחם":סדנת אפייה- האתר ממוזג! פתוח א'- ו', אך מומלץ להתקשר ולתאם

מבט גן - הזקן מנהריים

דרוגי-גולשים

התמונה של Itzhak Moreno

5
יופי של אטרקציה מושקעת ולימודית. המופע האורקולי על גשר הישנה מרהיב ומעניין, שחזור הבונקר ממלחמת העצמאות מרשים ומעורר מחשבה. וגולת הכותרת היא המצגת והשחזור של תחנת הכח הראשונה בארץ ישראל בנהריים הלא היא תל אור. הילדים מאד נהנו ומומלץ לבקר באתר בימות החורף או הסתיו ורצוי בשעות אחר הצהריים כדי להימנע מהחום הכבד השור באזור בתקופת הקיץ. מומלץ ביותר.

התמונה של עידית שרון

5
קודם כל חייבת לציין כי זהו אחד מהאזורים הפראיים והיפים ביותר בצפון. יש כאן צמחייה סבוכה ויפהפיה, זרימה של מים טריים, ונוף משגע. אחרי שמסיימים ליהנות מכל זה - אפשר ליהנות מההדרכה ומהמיצג , או לעבור לאי השלום. אנחנו מאוד נהנינו, וממליצים גם לכם.