Tel Aviv / Sde-Dov Airport

מעונן חלקית
  • מעונן חלקית
  • טמפרטורה: 18 °C
  • רוח: דרום מערבית, 31.5 קמ"ש
  • לחות יחסית: 68 %
  • ראות: 10 ק"מ
  • זריחה: 06:38
  • שקיעה: 16:41
מיקום תחנת המדידה המדווחת
5.1 ק"מ צפון-צפון מזרחית

דיווח אחרון:
ב', 22/12/2014 - 15:50

מקומות נוספים בסביבה

שם האתר מרחק
רחוב נחלת בנימין בתל אביב
4.473685
ממוצע: 4.5 ( 19 דירוגים)
0.00 km
שוק בצלאל בתל אביב
3.1
ממוצע: 3.1 ( 10 דירוגים)
0.00 km
גינת שנקין בתל אביב גינת שינקין בתל אביב
2.666665
ממוצע: 2.7 ( 6 דירוגים)
0.21 km
משקפי שמש בשוק הכרמל שוק הכרמל תל אביב
3.416665
ממוצע: 3.4 ( 12 דירוגים)
0.23 km
רחוב אלנבי תל אביב רחוב אלנבי תל אביב
2.4
ממוצע: 2.4 ( 5 דירוגים)
0.23 km
3.785715
ממוצע: 3.8 ( 14 דירוגים)
רחוב שינקין בתל אביב
גינת שינקין
רחוב שינקין בתל אביב
סוג הפעילות: רחוב\שכונה\שוק, גן שעשוע\משחקיה, קניות
דמי כניסה: חינם
עודכן לאחרונה: 12/05/2013 - 21:44
נקודת ציון: 32.069474, 34.770602
כתובת: רחוב שינקין
עיר: תל אביב
ארץ: ישראל
שעות פתיחה: ללא הגבלה
דרג את המקום

 רחוב שנקין בתל אביב הוא מבחינות רבות תל אביב עצמה, לטוב ולרע.
הרחוב המנומנם הזה באופן יחסי, התעורר לפני כעשרים שנה אל תוך עוצמות של שינוי שסימלו יותר מהכול את השינוי שחל על החברה הישראלית כולה ועל תל אביב בפרט.
מעוד רחוב תל אביבי טוב בשכונה טובה, שכלל בעיקר אוכלוסיה ותיקה ובעלי חנויות ישנות מאד, אבל שום סיבה טובה לבוא ולבקר בו, הפך הרחוב הזה לסוג של שדרות הראמבלס הישראליות בתוך שנים ספורות.

הגורם הראשוני לשינוי ברחוב היה, התרוקנותו והתרוקנות הרחובות הסמוכים, מדירייו הותיקים כמעט בבת אחת. [הם פשוט הזדקנו מאד וזה קורה לכולם אין מה לעשות בנדון].
בבת אחת נוצר במקום שפע של דירות פנויות להשכרה במחירים שהיו אטרקטיבים מאד לתחילת שנות השמונים בהשוואה לאיזורים אחרים מבוקשים יותר בתל אביב. האיזור התמלא בתוך שנים ספורות בצעירים, מרביתם לא תל אביבים אלא אנשי הפריפריה אשר שנקין היה תחנתם הראשונה בעיר הגדולה.

השינוי הדמוגרפי של אוכלוסיית הרחוב, היה גם שינוי תפיסתי של עידן של פתיחות חברתית גדולה יותר ושל הצהרה על רצון לחיות את החיים הטובים עם הרבה פחות מודעות פוליטית והרבה פחות סגירות, בעיר הליבראלית ביותר בארץ: תל אביב.
בשנים הראשונות הפך המקום אבן שואבת לאמנים, יוצרים ובעלי מקצועות חופשיים בעיקר אשר צבעו את המקום בצבעים של חופש ושיחרור שהיו זרים לתל אביב עד לאותם ימים, לפחות בעוצמות בהם הוצג ברחוב, דרך מופעי רחוב מזדמנים, נגני רחוב, אמני קעקועים ועוד.

אט אט נפתחו ברחוב חנויות חדשות החל ממעצבים צעירים, סדקית, בתי קפה אופנתיים ועוד. כולם התקיימו במשך זמן מה בכפיפה לחנויות הותיקות של פעם. מכאן ועד הפיכתו של הרחוב לרחוב המדובר ביותר בישראל הדרך היתה קצרה.
שנקין בימי שיש בצהריים הפך לאטרקציה לאומית, שכולם היו חיביים להיות נוכחים בה ורחוב של יפים, יפות והרבה מאד פנים שביקשו להתענג על השמש התל אביבית ועל מגוון החנויות והאווירה המיוחדת שהיתה במקום.
"האוזן השלישית" שמאז כבר עברה משם, "קפה כזה" שנכנס לפנתאון הסלנג העברי ועוד מקומות רבים שנשאו נס של תל אביביות נהנתית צעירה ומשוחררת מאד הפכו את המקום לאטרקציה אמיתית ושיטוט לאורכו [הרב יחסית] היה באמת סוג של חוויה משחררת במיוחד, שהודיע על הגעתו של סוף שבוע העבודה המיוחל.

עם הזמן נסגרו החנויות הוותיקות לחלוטין ואת מקום תפסו כמעט כל המותגים האפשריים בארץ בתחום האופנה. כל מחסן שכוח אל הפך לפוטנציאל השכרתי של אלפי דולרים בחודש עבור בעליו וחלק מן היחוד של הרחוב של שילוב הישן עם החדש פג ועמו פג גם הקסם. מרבית סוחרי הרחוב הישנים פשוט גילו שעדיף להם להשכיר את החנויות למותגים שעמדו בתור לשטחי מסחר בו מאשר להמשיך לנהל את החנויות הזעירות שלהם בעצמם.

שנקין עדיין מציע חווית בילוי וקניות יחודיים אבל בעיקר בימי החול, בהם הוא שומר על ארשת פנים רגועה יחסית של רחוב רגיל. ועד דיירים חזק של אנשי הרחוב שמר על אופיו כרחוב מגורים, ובלייני העיר נלאצו לגלות ממנו שכן כל המקומות נסגרים בו בשעה אחת עשרה בערב בדיוק, וביום שבת הוא חוזר להיות רחוב שקט ודומם. באופן פארדוכסאלי היו אלו הדיירים של הרחוב עצמו אשר הצליחו להציל ולשמר חלק מן הצביון היחודי של הסביבה ודווקא בזכות התעקשותם על שעות פתיחה הגיונית של העסקים וסילוק מקומות בילוי כגון פאבים ודיסקוטקים, שהפריעו לחיי התושבים ולמען האמת אף פגעו בצביונו היחודי של הרחוב.

העיריה נכנעה ובסופו של דבר היא נצמדת כבר במשך כמה שנים טובות לקו העיקש של דיירי הרחוב והרחובות הסמוכים המבקשים לשמר את סביבית המגורים הנעימה שבה הם חיים. השכירויות בו כבר לא זולות יותר, ואווירת האוטנטיות נעלמה כמעט לגמרי, אבל באופן מסתורי הרחוב מציע עדין מצליח לפרוש את כל מה שהיא תל אביב דרך טיול ועצירה בחנויות או בגינה הממוקמת במרכזו.

אם יש לכם תייר שלא ראה מעולם את תל אביב, שנקין ביום שישי בצהריים הוא הפיתרון המושלם. אתם עצמכם, לכו ביום אחר ותרגישו את הקסם.

דרוגי מבקרים


מגוון חנויות אופנתיות עם מבחר טוב

4
אני כמעט תמיד הולכת שם לאיבוד ..יש המון חנויות בגדים במבחר עצום עדיף להגיע בתחבורה ציבורית יש בעיה רצינית למצוא חניה
דרוג זה עזר לי
41 גולשים נעזרו בסקירה זו

100 דרוגים

עבר שיפוץ רציני

4
במשך חודשים הרחוב נמצא תחת שיפוץ מסיבי, חלקו הראשון, שהוא גם המעניין יותר, כבר שופץ, יש בו המון חנויות בגדים נעליים ועוד. בתי קפה נחמדים, מסעדה שהיא מוסד אורנה ואלה, וגינה חמודה במרכז. גם ברחובות הקטנים המקבילים ניתן למצוא חנויות מעצבים מעניינות.
דרוג זה עזר לי
43 גולשים נעזרו בסקירה זו

התמונה של אביבה
מדרג מומחה
102 דרוגים

בעיקר פוזה

2
רחוב די קטן עם מעט מאוד דברים לעשות בו. בעיקר יש לו את המוניטין והפוזה. אפשר לשבת באורנה ואלה ולשתות קפה עם עודה או ללכת לקפה תמר המיתולוגי. אבל פרט לחנויות אופנה אין ברחוב שום דבר יחודי. למעט השם כמובן.
דרוג זה עזר לי
44 גולשים נעזרו בסקירה זו

התמונה של צפה ברוגע
מדרג מומחה
137 דרוגים

פעם זה היה המקום

4
בכל שישי היו מתכנסים באיזור הגינה מאות אנשים, בכל הגילאים והסוגים, זה היה מפגש חברתי ענק וכך כל שבוע. עם תחילת שנות האלפיים המגמה פסקה והרחוב ירד מגדולתו, כנראה בגלל כניסת הרשתות להבדיל מהחנויות הפרטיות והמיוחדות שלא יכלו לעמוד יותר בשכד. היום שיינקין שופץ, שיפוץ באמת יפה ואולי תחזור עטרה ליושנה. מומלצים: קוסקוס בשיינקין 17, פנקייקים הולנדים ממול, צהריים באורנה ואלה וסנדוויץ חביתה של איציק ורותי
דרוג זה עזר לי
40 גולשים נעזרו בסקירה זו

99 דרוגים

רחוב שינקין איבד מעט מקסמו

3
רחוב שינקין איבד מעט מקסמו הנודע, שהיה כאן בשנות השמונים. כיום יש עדיין המון חנויות שאין בשום מקום בעיר, ומכאן גם הייחודיות של הפריטים שאפשר למצוא שם. יש הרבה מקום לשבת ולנוח, והרבה בתי קפה שאפשר לעשות בהם הפסקה מהשופינג.
דרוג זה עזר לי
50 גולשים נעזרו בסקירה זו

31 דרוגים

אם נמאס לחפש בגדים במקומות אחרים...

4
אפשר לחפש גם בשנקין. לא בטוח שתמצאו. חנויות מותגים בצד חנויות עם מבחר לא מי יודע מה. הרחוב צבעוני, לעיתים אירועים שונים. יש את הגינה ליד בית תמי גם בבית תמי לפעמים יש אירוע או חוגים. מצד שני, כניגוד, יש את החרדים באיזור עם הלבוש המסורתי ואורח חיים שונה. יש גם בתי קפה ומסעדות באיזור, חלקם מפורסמים כמו אורנה ואלה וקפה תמר.
דרוג זה עזר לי
39 גולשים נעזרו בסקירה זו

מדרג מומחה
275 דרוגים

אם תל אביב זו מדינה אז רחוב שינקין הוא עיר הבירה

5
רחוב מאד מאד מיוחד, למרות שבימים אלו הוא תחת שיפוצים כבדים. מארג אנושי מעניין של חילונים,חרדים, צעירים ומבוגרים. בתי קפה נחמדים וחנויות מתמחות שונות, הכי חי ונעים דווקא בשישי בבוקר או בצהריים.
דרוג זה עזר לי
43 גולשים נעזרו בסקירה זו

מדרג מומחה
179 דרוגים

דברים שניתן למצוא שם עדיין:

3
דברים שניתן למצוא שם עדיין: תספורת גברים במחירים הוגנים, סנדלר נחמד שיודע את העבודה, כמה מסעדות חמודות לשבת בהן.
דרוג זה עזר לי
47 גולשים נעזרו בסקירה זו

התמונה של eyal
129 דרוגים

גרה בשניקין שותה בקפה תמר

5
אמנם הרחוב במהפכה.. אבל הכל טובה.. אבל קפה תמר אם מגיעים אליו מאחד העם.. או מרוטשילד.. להיט! אחלה מקום.. אז אני לא גרה בשינקין אבל אני בהחלט שותה בקפה תמר!
דרוג זה עזר לי
38 גולשים נעזרו בסקירה זו

53 דרוגים

תמיד כיף בשינקין

5
לא משנה איפה מצאתם חניה - תמיד כיף לעלות את שינקין בצד אחד של הרחוב ולרדת אותו בשני. החלק המעניין של הרחוב מתחיל בקינג ג'ורג' ונגמר בשדרות רוטשילד, וככל שמתקרבים לגינה - כך יותר מעניין. כדאי לפרוש גם לרחובות שמסביב ככה בשיטוט.
דרוג זה עזר לי
35 גולשים נעזרו בסקירה זו

התמונה של רוני
מדרג מומחה
135 דרוגים

שלב את הדרוג באתרך חינם

דרוג סברסים למקום
3.785715

ממוצע: 3.8 ( 14 דירוגים)

קבל עלון מידע חינם!

עדכונים, מבצעים, והמלצות לטיולים בארץ
דואל