טיול בגשר התלוי בנשר

  • הגשר התלוי בנשר
  • הגשר התלוי בנשר
  • הגשר התלוי בנשר
4
ממוצע: 4 (7 דרוגים)

פארק גשר החבלים נשר

אתחיל מהסוף, גשר החבלים בנשר הוא מקום מדהים ביופיו. הגשר שאורכו 70 מטר נטוע בלב יער נשר מעל מצוק נחל קטיע העמוק. הגשר בנוי מרשת ברזל ונגלה ממנו נוף מרהיב של הנחל והכרמל המיוער.

הכניסה לפארק בחינם.

 

איך מגיעים לגשר התלוי בנשר? 

הגישה לפארק גשר נוחה מאוד. מגיעים אליו דרך הכביש החדש המחבר בין נשר לאוניברסיטת חיפה. ממנו פונים לרמות יצחק, שם שמאלה בכיכר לרחוב החרוב עד שרואים את השלט פארק קק"ל- נשר משמאל.

במקום חניה מסודרת חינם.

 

הגשר התלוי בנשר - המסלולים:

ניתן להגיע אל הגשר בשתי דרכים . המסלול הקצר מגיע ישירות מהפארק דרך גן המשחקים מרחק של כ 700 מטר (לכל כיוון) בדרך קלה המתאימה לכל גיל ונגישה גם לנכים.

אנחנו בחרנו במסלול הארוך והמעניין יותר דרך הוואדי והיער.

את הדרך נמצא על פי סימון השבילים הירוק במקום. המסלול יפה ומפותל ועובר בשבילי עפר צרים הטובלים בירוק עד ובסבך של עצים ופרחים, מתחילים את המסלול בירידה תלולה ובהליכה איטית מגיעים לנחל "קטיע" (היבש רוב השנה). חוצים את הנחל ועולים חזרה לכיוון הגשר.

המסלול יפה וחוויתי ולרגע קל החזיר אותי לתקופת הטיולים עם תנועת הנוער. אל הגשר המדהים נגיע מצידו השני של הפארק מה שרק מעצים את הרושם המתקבל ברגע שהוא נגלה לנו.

המסלול הינו מסלול מעגלי האורך כשעתיים. רמת קושי בינונית ומתאים למשפחות עם ילדים קטנים.

 

עוד בפארק: מתחם נוח לפיקניקים ובו גן שעשועים וגשר חבלים קטן לילדים. 

הביקור בפארק גשר ההרפתקאות בנשר מתאים לכל עונות השנה אבל לא מומלץ לקחת את המסלול הארוך בימים גשומים עקב סכנת החלקה במקום.

דרוגי-גולשים

5
אחד המקומות הכי יפים בארץ! מדובר על מסלולון קצר וקל עם כמה אופציות: רק הגשר (והדרך אליו) כ-45 דקות (מסלול מעגלי) ואפשר להאריך בנוסף לגשר למסלול של שעה וחצי. יש דמי כניסה ובשבת יש גם תור ענק. כדאי להגיע מוקדם... הגשר נמצא ממש על המים ולאורך הדרך ניתן לראות פריחה יפיפיה...

3
אמנם נרשם כי רמת הקושי היא בינונית אבל מנסיונה של אחת שיש לה בעיות ברגליים, המסלול עבורי היה ממש קשה. החלק הכי יפה הוא הגשר עצמו.

התמונה של שוש חזן גרינברג

4
מקום קל להגעה, הכל ירוק מסביב, תצפית נחמדה, הילדים מאד אוהבים להתרוצץ על הגשר ולהפחיד אנשים אחרים על ידי ניעור.. החסרון - צפוף, בימים נעימים וימי חופשה- מאד צפוף. קשה לצלם.

5
הגשר כשמו מבטיח ומקיים. גשר תלוי באורך של 70 מטר בנשר הצמודה לחיה. במקום מספר מסלולי טיול המתאימים לכל אחד ובכל גיל.