עין עקוב- עין תאופיק

  • עין עקוב המחודש עין תאופיק
  • עין עקוב המחודש עין תאופיק
  • עין עקוב עין תאופיק
  • עין עקוב עין תאופיק
  • עין עקוב עין תאופיק
  • עין עקוב המחודש עין תאופיק
0
עדיין אין דרוגים

פלגי מים זעירים זורמים מתוך מבנה אל בריכות אבן קטנות בצורת קשת מלטפים את רגליו של דקל שפל צמרת,  אל מול נוף הכנרת. כל אלה יגרמו לנו המטיילים להתמכר לשלווה ולשקט.

המעיין שופץ לאחרונה ויש בו המון פינות חמד נעימות, שולחנות קק"ל ומסלול נגיש בין המפלונים

המסלול: חניון עין עקוב נמצא בגובה של 200 מטרים מעל פני הים. ממנו משתפל המצוק מערבה בתלילות של 400 מטרים מעל הכנרת ועמק הירדן. 

יער מבוא חמה ניטע ע"י קק"ל בשנות ה- 70 וה- 80 של המאה הקודמת. היער משתרע על פני כ – 1,200 דונם ובו עצי אורן, ברוש, איקליפטוס, אלות ושיטה.

הצמחייה הטבעית באזור: פטל קדוש, אשלים, שיחי רותם ומלוח.

בסמוך לחניון שרידי חורבות הכפר הסורי תאופיק (אל פוקא). השם מחזיר את בני ה- 40 פלוס לימי פעולות התגמול בדרום-מזרח הכנרת, לימים שבהם קיבוץ תל קציר היה בחדשות.

תאופיק העליונה נקראת גם ח'אן אל אחמר, כלומר הח'אן האדום, הידוע גם בכינויו ח'אן אל עקבה. דהיינו "אכסניית המעבר..." מכאן המילה עקבה – מעבר (העיר עקבה, שכנתה של העיר אילת בצד הירדני, היא גם כן נקודת מעבר מההרים אל מצרים).

לפיכך – עקבה (תבדקו גם במילון אבן שושן) היא – שביל מתפתל בהר, ומכאן גם עקום, עקלקל. במשך מאות בשנים שימש המקום תחנה חשובה עבור שיירות המסחר שעשו דרכן מנמל עכו לדמשק, במקום גם שרידי חאן עתיק על דרך שמתוארכת לימי השלטון הרומי. לחובבי טיולים רגליים, ניתן לצאת מכאן בכמה מסלולים רגליים. במרכז נמצא הבונקר הגדול, שנקרא בפי המילואימניקים גם "נברון" (על שם הסרט "תותחי נברון").

שביל אחד מוביל לחורבת הכפר תאופיק, מסלול נוסף – הליכה בשביל תלול שיורד בעקבות מי המעיין לחורש יפה. אפשר להמשיך במורדות הר שריד, ומשם השביל יורד עד לכנרת. לחובבי נסיעה ברכב ניתן ליהנות גם מדרך נופית היקפית (כורכר) ביער מבוא חמה המתחילה בכניסה ליער (כמתואר לעיל) ומסתיימת בכביש מס' 98 (מעט צפונה לכניסה). הדרך עבירה לרכבים פרטיים ואורכה כ- 6 ק"מ. לבעלי רכב 4X4 , ניתן לנסוע דרך הר שולחן לתל קציר, עפ"י השילוט המכוון לתל קציר. אורך הדרך כ- 4 ק"מ.