קפה פיאצה - תל אביב

  • קפה פיאצה
5
ממוצע: 5 (דרוג 1)

במבט ראשון בתפריט מגלים תפריט יחסית מצומצם. אנחנו הישראלים רגילים למבחר, תפריט "טוב" צריך להיות לפחות חוברת ודף, כן קראתם נכון דף, התפריט של קפה פיאצה לא ממש מרשים את הצרכן הישראלי. אבל כמו שאמרנו, זה טעות של השניה הראשונה בלבד, כי אם המראה המקסים של המקום שבע את לבכם ובכל זאת החלטתם כי זהו המקום בו תרצו לבלות את השעה הקרובה, אנחנו די בטוחים שלא תתחרטו.
העיצוב של המקום לא גרנדיוזי, אלא יותר פשוט ומזמין, הדלפק הפתוח שמאחוריו מכינים את כל המנות ותנור הלבנים הגלוי, בו מכינים את הפיצות מוסיפים למקום קסם מיוחד.
דבר נוסף, שפחות אופייני לרב המסעדות באזור, הוא סידור השולחנות - הם מסודרים כלאחר יד ללא סדר כלשהו, אך בערבים עמוסים (ורב הערבים כמקום הם כאלה), קצת קשה לנווט בין השולחנות, ולכן בחרנו לשבת דווקא על שולחנות הגבוהים בחוץ, המיועדים בעיקר לאלה שמעדיפים את אפשרות הטייק אווי שמציע המקום.
טוב, אז התיישבתם, מה מצפה לכם הלאה? אתם זוכרים את "דף התפריט", אז אם תתנו בו מבט נוסף תגלו שלמרות שהתפריט מצומצם, המנות המוצעות בו באמת מעניינות ומנסיון גם טעימות מאוד. אז כמו בכל מסעדה איטלקית תמצאו כאן מבחר מכובד של פיצות ופסטות, ואנחנו לא יכולנו לעבור לסדר היום מבלי להזמין משהו מהמנות מהיותר מיוחדות בתפריט והבחירה נפלה על פיצה ספינאצ‘י עם רוטב שמנת ותרד, פטה וביצת עין עוררה בנו עניין רב ובהחלט לא אכזבה.
המחירים המקום די סטנדרטיים והיינו אומרים אפילו די מתונים ביחס לאיכות המנות, השירות די מהיר ואדיב.
מבחינת הקינוחים יש כמה דברים פחות סטנדרטיים כמו קלצ'ונה נוטלה או פיצה תותים, אך איננו יכולים לעמוד על טיבם כי הפיצה לא ממש השאירה מקום גם לקינוח.
דרך אגב, אנחנו כבר בחרנו גם את הפיצה שנזמין בביקור הבא במקום "ביאנקה ארטישוק וגורגונזולה" - עוד שילוב מוזר מעט של ארטישוק, מוצרלה, גבינת גורגונזולה, בצל, אך משהו אומר לנו שהשילוב הזה יהיה מוצלח ביותר. ומה איתכם?

פיאצה קפה - דיזינגוף 99 תל אביב

דרוגי-גולשים

התמונה של Olga Pulisman

5
פיצות מיוחדות עם שילובים מעניינים. למי שלא בעניין של "תוספות מוזרות", ורוצה משהו יותר קונוונציונלי תמיד יכול להזמין את פיצת מוצרלה או הפפרוני השווה של המקום.