בית אברהם קריניצי

  • בית אברהם קריניצי ברמת גן
5
ממוצע: 5 (דרוג 1)

בית אברהם קריניצי הינו אחד מבתי האבן הראשונים שנבנו ברמת-גן. הבית הוקם בשנת 1925 והיה ביתה הפרטי של משפחת קריניצי. אברהם קריניצי עמד בראש הרשות המקומית (מועצה ועירייה) כ-43 שנים. בצוואתו השאיר את ביתו לעירייה על מנת שישמש "למטרה ציבורית-תרבותית." כיום משמש הבית כמוזיאון וארכיון לתולדות רמת-גן.

מה באתר: תערוכת קבע על תולדות רמת גן; תערוכות מתחלפת בנושאים הקשורים לעיר ולמדינה; צריף ראשונים המשחזר את חיי החלוצים; סרטים משולבים בקטעי צילום מקוריים; כיתות לימוד ואודיטוריום מאובזרים בעזרי הדרכה; ארכיון היסטורי ומרכז תיעוד חזותי.

לקהל הרחב: במקום צוות הדרכה מיומן ומקצועי, המציע פעילויות הן לתלמידים והן לקהל הרחב, ובהן חוקרים את רמת-גן. תלמידים, סטודנטים והציבור הרחב נעזרים בארכיון למחקרים שונים, סיורים אל אתרים בעלי חשיבות היסטורית, לאומית וביטחונית כגון: המטכ"ל הראשון והמשטרה הבריטית.

לילדים: תכניות הדרכה חווייתיות העוסקות בסיפור הקמתה של רמת גן כ"עיר גנים" עד הפיכתה לעיר מרכזית בימינו. פעילויות ייחודיות כגון: מסיבות סוף שנה, ימי הולדת ופעילות הורים וילדים.

בית קריניצי מציג: סיפורו של ישוב- פעילות לכתות ד

דרוגי-גולשים

התמונה של עידית שרון

5
אברהם קריניצי היה איש של חזון, שהגיע במטרה ליישם אותו כאן ברמת גן. הוא לקח את הדברים הטובים ביותר מהערים היפות ביותר באירופה, והביא אותם לארץ בראשית ימי המדינה. בית קריניצי ממחיש היטב את ראשית ימי היישוב ברמת גן, את פועלו של קריניצי ואת החזון. שווה ביקור, ואפילו קפיצה קצרה של כמה רגעים אם אתם בסביבה.