טיול רכב למשפחות על רכס הר תורען

  • קרני שמש מבעד לעננים, בן חצב יקינתוני, רכס התורען.
5
ממוצע: 5 (דרוג 1)

הכביש הראשי בין צומת המוביל (מחלף) לבין צומת "גולני".

בצומת בית רימון, פונים שמאלה צפונה. החל מכשלוש מאות מטר אחרי הצומת, הכביש חדש לגמרי.

כל כמה מאות מטר יש רחבת אספלט שמאפשרת לחנות בצד ולעשות תצפית.

כבר בפיתולים הראשונים, אפשר לעצור ולעשות תצפית צפונה, על הכפרים רומת-הייב ורומנה. ממש למרגלות הרכס יש שדה מעוד המתפתל מערבה בין הכפרים. דרומה רואים את כפר כנא והעלייה לנצרת.

רחוק במערב , קצהו המזרחי של עמק בית נטופה, כולל מאגר המים של המוביל הארצי.

ממשיכים בנסיעה ומעט לפני הכניסה ליישוב בית רימון יש משטח תצפית גדול עם חנייה בגודל המאפשר חנייה של למעלה מעשרה רכבים.

מנקודה זו אפשר לתצפת צפונה אל העמק המוצף ורכס יודפת. מזרחה ומערבה.

נקודת תצפית מעולה על חלקות העיבוד שבעמק. יש הטוענים שזה אחד מהמקומות הבודדים בעולם שבו נשארה החלוקה בשיטה התנ"כית - העמק כולו, עמק בית נטופה, מלא בשדות מעובדים כאשר לכל משפחה יש חלקה משל עצמה ומאוד בולט שאין "שדות ענק" כמקובל במקומותינו.

מתוך הכניסה לחניה ממשיכים על דרך אספלט שמתפתלת לאורך הרכס, מעט מתחת לקו פרשת המים ולכל הדרך אפשר לראות פריחה, את עמק בית נטופה ולעצור לתצפיות.

יש לאורך הדרך מעברים איריים ומומלץ לא להיתפס לשאננות ולנסוע לאט.

איפה שהוא לקראת פסגת ההר (קל לזיהוי - זה האזור היחידי שיש עליו יער נטוע), הדרך הופכת לדרך עפר כבושה היטב. אחרי עוד כחצי ק"מ, הדרך חוזרת להיות אספלט, מתחברת לכביש היציאה ממצפה נטופה ומשם לכביש 65 (ימינה לצומת גולני, שמאלה לכוון ראש פינה)

אחת הדרכים היפות בישראל.

נכון ל 23.3.2013 - החלק המזרחי של עמק בית נטופה עדיין מוצף ובמקומות שונים לאורך הכביש אפשר לראות ריכוז נדיר של פרחי בן חצב יקינתוני.

דרוגי-גולשים

5
מומלץ מאוד! דרך אספלט עם תצפית כמעט רצופה על עמק בית נטופה, פריחת אביב והרבה רחבות חנייה. ריכוזים של פריחת בן חצב יקינתוני. לעיתים העמק מוצף במים. מנקודות מסוימות אפשר לראות את המוביל הארצי ומאגר בית נטופה.