פארק אשכול

  • בריכות השכשוך בפארק אשכול
  • בריכות השכשוך בפארק אשכול
  • שיט בסירה בפארק אשכול
3.875
ממוצע: 3.9 (8 דרוגים)

פארק אשכול הוא פארק נופש ונווה מדבר, הוא הפארק השני בגודלו בישראל והוא משתרע על שטח של 3500 דונם.

המתקנים במקום מתאימים למגוון רחב של פעילויות, וכוללים מדשאות, מתקני משחקים ושולחנות פיקניק רבים הפזורים בין הבריכות המלאכותיות אשר נשאבות ממעיינות עין הבשור הסמוכים.

בחלק הצפוני של הגן הלאומי מתנשאת גבעה קטנה – ח'ירבת שלאלה – שמראשה תצפית נאה על הסביבה.

במרכז הפארק יש גבעה קטנה שבה נחפרו שרידי האתר עין הבשור. זוהי תחנת דרכים מצרית מסוף האלף ה- 4 לפנה"ס.

למרגלות הגבעה, בערוץ נחל הבשור, נובעים מעיינות עין הבשור. מי המעיינות יוצרים בריכה נאה (הרחצה בבריכה אסורה, אולם ילדים רבים בוחרים להתרחץ בה בכל זאת...). המים חמימים למדי ושומרים על טמפרטורה קבועה של 20 מעלות במשך כל השנה. הדרך הפשוטה ביותר למצוא בריכה זו היא צעידה לאורך הבריכות הפזורות בפארק, לכיוון מקור הזרימה.

מהפארק ניתן לצאת למסלול דרך הבשור שהנה עפר באורך 18 קילומטרים המתאימה במיוחד למכוניות פרטיות. הדרך פרושה בין גן לאומי אשכול וצומת צאלים ובה נקודות תצפית, נקודות היסטוריות, גשר חבלים ועוד. בצד האתרים לאורכה של הדרך ניצבים שלטי הסבר. משך הנסיעה כשעה עד שעתיים.

במהלך הנסיעה - שימו לב לגשר נחל הבשור, שהנו גשר החבלים התלוי הארוך ביותר בישראל (80 מטר), וההליכה עליו מותרת ואף מומלצת!

בחלקו האחר של פארק אשכול ישנו אתר קמפינג - חניון לילה גן לאומי אשכול.

דרוגי-גולשים

התמונה של Hagar Fadel Bavaty

4
פארק מקסים ורחב ידיים עם המון פעילויות לילדים, יש גן שעשועים, בריכות שכשוך, מגדל תצפית, אגמון בו ניתן לראות דגים, סרטנים וצפרדעים, מומלץ להגיע עם אוכל והרבה מים. תהנו!

התמונה של אביטל

4
היינו בפארק במסגרת דרום אדום. האטרקציה הכי כיפית אלה הן בריכות השכשוך המתאימה לילדים עד גיל 6, לדעתי. הילדים מאוד נהנו שם (כולם היו מתחת לגיל זה). חוץ מזה, מקום מאוד נחמד לעשות פקניק או על האש. יש מתקני משחקים במקום (ללא תשלום). מאחר שהיינו בתקופה של דרום אדום אז נערך במקום שוק ובמסגרתו, דוכנים עם כל מיני מוצרים. בנוסף, היו מתנפחים ודוכנים של עבודות יצירה לילדים (בתשלום נוסף). המחירים שגובים מעבר למחיר הכניסה קצת היו מופקעים וחבל...אבל סיפקו פעילויות נוספות מעבר לבריכות השכשוך. בקיצור - נחמד מאוד ואפשר להעביר בכיף כמה שעות טובות.

3
פארק גדול עם ובו המון תעסוקות לילדים וגם למבוגרים. בהחלט ניתן לבלות בו יום שלם ולקחת איתכם את ארוחת הצהריים לשם או לעשות ברביקיו. החיסרון היחידי הוא שיש בו המון אנשים ומרגיש שם לחוץ אז עצה ממני- לא לבוא בשבת ולא במועדים.

התמונה של עידית שרון

5
יופי של עצירה - בדרך אל או מ-דרום הארץ. נעים מאוד לשבת ליד הנחל המלאכותי המפכפך, ויש גם מתקני שעשועים מסקרנים לילדים. בסופי שבוע, לפעמים יש יותר מדי זבל שהשאירו מנגליסטים, וחבל.

התמונה של שגשי

3
כשהיינו קטנים הייתה בריכה ענקית בפארק אשכול, כיום יש רקשכשוכיות קטנות עם המון אנשים וילדים שעושים המון רעש..פארק המוני ולא מצדיק את מחיר הכניסה, עדיף לעשות מנגל ליד הבית ולא לנסוע מרחוק כדי להגיע לפארק הזה

4
היינו ליום שלם של טיול באיזור וסימנו בפארק אשכול עם פיקניק על הדשא ליד הבריכות. מקום מקסים

התמונה של shelley10

4
גם מקום מקסים לפיקניק ועוד הילדים נהנים להתשכשך במים

התמונה של Itzhak Moreno

4
יופי של מקום. לא יקר, הרבה מה לעשות, מיקום נהדר ובסיס מצויין לטיולי המשך או ללינה במקום. לא אוהבים ריח מנגלים והמונים? אל תגיעו בשבת...