נחל יהודיה

4.666665
ממוצע: 4.7 (6 דרוגים)

נחל היהודיה הוא נחל יפיפה עם בריכות, מפלים וצמחיה עשירה.

למי שמחפש קצת אתגר הטיול בנחל הוא חוויה נהדרת. חשוב לשים לב כי המסלול כולל ירידה בסולם שגובהו 9 מ' אל בריכה עמוקה ועליה קשה בסופו. לכן, המסלול מיועד למיטיבי לכת ויודעי שחיה בלבד. ילדים קטנים לא יוכלו לעשות את המסלול.
המסלול הוא מעגלי ואין צורך בשני כלי רכב.

המסלול
ממגרש החניה יש שביל מסומן אדום בו נלך ואיתו נחצה בזהירות את הכביש הראשי מזרחה. נמשיך ללכת לפי הסימון האדום ונעבור ליד הכפר הסורי הנטוש - יהודיה. כפר זה נבנה על שרידי ישוב יהודי קדום. השביל פונה שמאלה ואנחנו איתו. הולכים על הגדה וצופים בנוף המדהים שמסביבנו ובקניון שמתחתינו.אח"כ נתחיל לרדת בשביל תלול ובמדרגות עד למפל הראשון. כאן כדאי לעשות הפסקה, ולהתרחץ בבריכה שלרגלי המפל.
לאחר שסימנו נמשיך עם הסימון האדום. כעת נלך באפיק הנחל קרוב מאוד למים (לפעמים גם בתוכם) עד שנגיע למפל השני. מייד תוכלו להבחין שאנו בראש המפל שגובהו כ- 9 מ'.
כדי להמשיך במסלול אין לנו ברירה אלא לרדת לבריכה שבתחתית. אין מה לדאוג, מחכה לנו סולם מתכת שבו נרד (בזהירות) עד הבריכה. הבריכה עמוקה וכדי לצאת ממנה נצטרך לשחות במים.
לאחר שיצאנו מהמים נמשיך עם הסימון האדום בתוך הקניון עד שנבחין בסימון ירוק הפונה ימינה. נפנה עם הסימון הירוק, ונתחיל לעלות אל חניון יהודיה. בסוף העלייה נגיע לתחילת המסלול נחצה את הכביש ונחזור אל הרכב שבחניון.

על כל שאלה ובעיה לגבי המסלול, יוכלו לענות לכם עובדי השמורה. כמו כן תקבלו במקום מידע נוסף על החי, הצומח וההיסטוריה של המקום.

איך מגיעים:
המסלול מתחיל בחניון יהודיה. כדי להגיע לחניון ניסע מצומת צמח מזרחה בכביש מס' 90 כק"מ וחצי עד שנגיע לפניה שמאלה לכביש מס' 92 לכיוון עין גב וצומת כורסי. נפנה וניסע לאורך הכינרת. נעבור את צומת כורסי ואת הפניה למושב רמות ונגיע לצומת T - צומת יהודיה.
בצומת נפנה ימינה לכביש מס' 87 לכיוון קצרין, ניסע כ- 10 דקות עד שנבחין משמאל לכביש בחניון יהודיה. שם נחנה את הרכב במגרש החניה העליון.

ZQTAynWyu0s

דרוגי-גולשים

5
אחד המסלולים האהובים עלי , קשה מאוד אבל שווה, מפלים מדהימים וכמובן שכדאי להצטייד באוכל ולעצור לפיקניק בחיק הטבע

התמונה של יעלי22

5
אין כמו היהודיה. שמורה יפה ונעימה, הנחל מלא מים קרירים, יש בריכות ויש מפלים. מבחינתי - המסלול הארוך הוא המומלץ - אבל לא לילדים. כמו כן, המסלול שנקרא "הנקיק השחור" אותו ניתן לעשות עם סנפלינג בלבד בתיאום מראש - אדיר ביותר. כאמור, לקיץ. באביב המים קפואים !

4
היה לנו טיול מקסים. טיילנו עם הילדים והיה מאוד מאתגר. אחד הנחלים היפים ביותר בגולן.