אחוזת הקבר של פולה ודוד בן גוריון בשדה בוקר

  • שביל הגישה לאחוזת הקבר של פולה ודוד בן גוריון בשדה בוקר
  • הקברים באחוזת הקבר של פולה ודוד בן גוריון בשדה בוקר
  • השילוט בכניסה לאחוזת הקבר של פולה ודוד בן גוריון בשדה בוקר
4
ממוצע: 4 (3 דרוגים)

אחוזת הקבר של דוד ופולה בן גוריון ממוקמת לצד המדרשה בשדה בוקר, בסמוך לכניסה לעין עבדת ובקצה מצוק הצינים עם נוף מהמם אל נחל צין.

האחוזה מטופחת במיוחד ומציעה עצירה קצרה של חצי שעה באחוזת הקבל ומסלול הליכה קצר ביותר לאורך המצוק.
בשטחי אחוזת הקבר מסתובבים באופן תדיר עדרי יעלים רבים מה שנותן למקום נופך טבעי וקסום. המקום מומלץ לעצירה קטנה המשלבת מעט היסטוריה - חובה להרביץ בילדים קצת תורה מי היה ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל ועל חזונו בנוגע לנגב.

מיקומה היחודי של אחוזת הקבר משלב בין נוף קדומים מקסים ותצפית מדהימה אל נחל צין, ובין טבע רב ושלל יעלים בסביבתם הטבעית הנהנים מאד ללכך את הצימחייה הרבה שבמקום.
מומלץ ביותר כעצירה קטנה בדרך אל אטרקציה מרכזית נוספת, העצירה מתאימה לכל בני המשפחה ובסמוך לאחוזת הקבר ישנו חניון גדול דיו לקלוט רכבים פרטיים ואוטובוסים.

איך מגיעים:
בנסיעה על כביש 40 לכיוון דרום, פונים שמאלה (מערבה) בפניה השלישית של שדה בוקר לפי השילוט "קבר בן גוריון" שימו לב לא להתבלבל עם הכניסה לקיבוץ עצמו או ל"צריף בן גוריון"

bXftSpXxMyI

דרוגי-גולשים

4
נוף מדהים והליכה לא קשה מידי שמתאימה גם לילדים קטנים. מאוד מאוד קר בחורף והביקור יהיה יותר סבל מאשר הנאה במיוחד לילדים ולכן עדיף להגיע בתקופת הסתיו והאביב.

התמונה של shelley10

4
יפה להגיע במיוחד בתקופת החורף אביב. פריחה מקסימה בסביבה

התמונה של Itzhak Moreno

4
עצירה קטנה של 30 דקות בערך, הנוף מהמם והרבה יעלים משוטטים בשטח. אפשר גם לאכול ארוחת בוקר שהבאתם מהבית על השולחנות ליד הכניסה. תסתכלו על הנוף הנפלא ותרביצו קצת ציונות בילדים - ספרו להם מעט על דוד ולא פחות חשוב על פולה. כולם יצאו נשכרים