עין הוד

4.666665
ממוצע: 4.7 (3 דרוגים)

עין הוד היא ממש מעבר לפינה. נסיעה קצרה ברכב של כשעה תביא אתכם מאיזור המרכז לכפר האמנים בעין הוד. אם אתם מגיעים מחיפה מדובר בנסיעה קצרה הרבה יותר.

ימי שבת בעין הוד הם חגיגה של טבע ושל אומנות המשתלבים להם יחדיו בצורה הרמונית ומענגת במיוחד. בחרו לכם שבת שמשית במיוחד, לא משנה אם קר או חם ואל תקחו אתכם שום דבר למעט בקבוק מים קרים לדרך.
ימי שבת בעין הוד הם חגיגה של ממש למטיילים ולאמנים היוצרים הגרים בעין הוד ומשווקים בימי שבת את מרכולתם באופן ישיר לקהל הרב שפוקד את המקום באופן קבוע.בהחלטה חכמה במיוחד נחסמת הכניסה אל כבישי הכפר ביום שבת, מה שמונע פקקי תנועה וסיכון מיותר להולכי הרגל הבוחנים בשלווה את מרכולתם של האמנים המציגים ומייצרת תחושת מדרחוב נעימה במיוחד באמצע הטבע.

אחרי שנטשתם את הרכב במגרש החניה רחב הידיים אשר בכניסה אתם מתחילים את סיור הגלריות שלכם בעצמכם, עוקבים אחרי השילוט ומרגישים בתוך כחמש דקות כקניינים של ממש.
בעין הוד חיים ויוצרים קבוצות של אמנים מתחומים שונים כגון פיסול, ציור כדרות ועוד. על מנת להתגורר בכפר האומנים עליכם לעבור ועדה מיוחדת הבוחנת את ההישגים והיכולות של המבקשים להתגורר שם. התוצאה מפתיעה בנעימותה לפעמים הרבה אף באיכויות העבודות שניתן למצוא במקום.

הניווט ברחובות הראשיים של הכפר קל במיוחד. שלטים גדולים ומאירי עיניים יכוונו אתכם אל כל הגלריות של האמנים המציגים במקום מבחר מעבודותיהם. כל הגלריות כמעט ללא יוצא מן הכלל פתוחות בשבת שהפכה להיות יום העסקים המרכזי של הכפר.

מרבית המוכרים בגלריות הם האמנים עצמם. תוכלו לשוחח עימם על יצירותייהם, בכל מקום תתקבלו בסבר פנים יפה ומכיוון שהרבה מאד פעמים הגלריות ממוקמות בתוך הבתים עצמם אל תתפלאו אם לעיתים תוכלו לראות גם את בני הבית בין עבודות הקרמיקה והפסלים ממשיכים בסדר יומם כרגיל.

הרוב המכריע של האמנים נמצא במצב צבירה ידידותי במיוחד בימי שבת וישמח לדבר על עבודתו ולשתף אתכם בתהליך העבודה ולענות על כל שאלה כמעט. השתדלו לכבד את האמנים, לא כולם סוחרים מעולים והתמקחות, גם אם היא אפשרית בהחלט בעיקר כשמדובר באומנות רצוי שתעשה בתבונה ולא תפגע באיש מהם.

ניתן לרכוש בכפר בעיקר עבודות קרמיקה, ציורים, פסלים ואפילו סבונים ובגדים.
המחירים נעים בין הזול מאד לבקבוקי זכוכית מעוכים שיוצעו לכם באמצע הרחוב על דוכן ועד אלפי דולרים לציורים בגלריות הגדולות אבל למרות זאת ניתן לחזור משם בקלות עם משהו יחודי משלכם שרק לכם יש אותו, זו יכולה להיות צלחת קרמיקה מעניינת, טבעת יחודית ואפילו סבונים תוצרת בית עם עשבים בניחוחות שונים שיעלו לכם עשרים שקלים בלבד.

שיטוט מאסיבי בכל הגלריות יתיש אתכם ולכן נסו להתמקד בתחום האומנות שהכי מדבר אליכם. לאחר כמה שעות תרגישו רעבים ויש כמה אפשרויות לא רעות בסביבה המיידית.
השלווה שמשרה המקום מצליחה לעמוד גם בעומסים מפתיעים במיוחד של קהל.בילוי מקסים כמעט בכל מזג אוויר עם משפחה או סתם חברים.

חוזרים עם המון השראה וזו נקודת בונוס מצויינת המצביעה על איכויות המקום ללא ספק.

איך מגיעים:
עין הוד נמצא מזרחית לכביש 4, במרחק של כ-6 ק"מ לפני טירת הכרמל.
הגעה מכביש החוף: יורדים מכביש החוף לכיוון מזרח במחלף עתלית, לכביש 721.
ממשיכים עד למפגש עם כביש 4, בו פונים ימינה (דרומה) לכביש 4.
לאחר כ-8 מטר, ובהתאם לשילוט, פונים לכיוון מזרח (ימין) לכביש 7111.
לאחר כק"מ של נסיעה על כביש 7111, מגיעים לכפר האמנים עין הוד.

FnKP-m2kTjI

דרוגי-גולשים

4
אוירה נעימה במקום. וניתן לקנח במסעדה שבעין חוד. אחד מהכפרים שלא זכו להכרה. של האנשים שגרו בעבר בעין הוד וגורשו משם ב 48

5
מאוד נחמד להסתובב במקום הציורי הזה בין הגלריות, שפתוחות גם בשבת, לראות אמנים ואמנות. יש שם גם אמפיתיאטרון שישבנו ושמענו הרצאה עם פעילות... פעם אחרונה שהייתי, שילבנו עם טיול בכרמל.