פיצה עגבניה אבן גבירול בתל אביב

4.25
ממוצע: 4.3 (4 דרוגים)

פיצת עגבנייה בתל אביב החלה את דרכה בסניף השנקינאי ואט אט הפכה עצמה לרשת עם נתח מכובד בשוק הפיצות התל אביבי ובעיקר בעלת שם טוב.

בניגוד לפיצריות רבות, בפיצה עגבנייה משתמשים בגבינה של ממש ולא בתחליף הסבוני הזה שמצוי ברבות אחרות.
התוצאה הישירה של כך היא העובדה שאין מהגבינה המשובחת שלהם בשפע... אלא בכמות מדודה מאד שלא לומר קמצנית וחסכנית משהו.

בין אוהבי הפיצות ניטש קרב מר במיוחד, אלו האוהבים את הפיצה העבה שתשביע אותן ואלו האוהבים את הפיצה הדקה ומזלזלים בפיצה העבה כמו לא היתה כלל פיצה אלא חייזר.
האמת צריכה להאמר, פיצה עבה היא המצאה אמריקאית כל כך מוצלחת ובעיקר משביעה ברוב המקרים ומתאימה להלך הרוח הישראלי של "שבענו מהארוחה". על מנת לשבוע מפיצה דקה צריך לאכול מגש שלם, לא פחות ולא יותר. במיוחד כשאתם רעבים במיוחד.

פיצה עגבניה היא פיצה דקה במיוחד והאמת, די משובחת בז'אנר הזה. אמת נוספת, "עגבנייה" היא הרשת היחידה המתמחה בז'אנר הפיצות הדקות כך שאין כל כך מקום להשוואה.
תמורת ארבע עשר שקלים מקבלים רבע מגש, ותמורת חמישה עשר שקלים מקבלים רבע מגש עם תוספת כלשהיא וזוהי המנה הפופלארית ביותר ברשת שהפכה שם נרדף לרצון לאכול פיצה בלי נקיפות מצפון של ערכים קלורים בלתי אפשריים.

הפיצה עצמה עשויה מבצק קל ואוורירי במיוחד, אולי אוורירי מדי, הנוטה להיסדק בשולי הפיצה, לא ממש מאפשר להרים אותה ללא תמיכת מגש הקרטון המצורף לה ובקיצור לא מצליח לסחוב אותה, בדיוק כמו שבצק דק צריך לעשות.

אפשר לוותר על הפיצות עם התוספות, הן מורכבות מדי בניסיון להיות יצירתיים ורק תוספת הזיתים הירוקים או השחורים הקלאסית תהיה ערבה ומוכרת לכל חייך.
חסרונה של הפיצה הוא שכשהיא לא מוגשת לכם היישר מהתנור הוא שהיא מאבדת מהר מאד את טעמה ואפיונייה המשובחים. למה? ככה. ולכן אף פעם לא לקחת מן הפיצות הממתינות בסבלנות לתורן תחת מנורת הליבון אלא לחכות לפיצה חמה שתצא ישר מן התנור. רק אז התמורה בעד הכסף תהיה ודאית.

השירות בסניפים סביר עד גבולי. הם לא מאד אוהבים תלונות, לפחות בסניף באבן גבירול בו התלוננתי על פיצה שנשארה קרה מאד גם לאחר חימום בתנור, החליפו לי את הפיצה עם עיקום פרצוף לא קטן. נדמה שעובדי הדלפק מודעים לחולשת המוצר שלהם כשהוא ממתין לקונים, ולפיכך לא ממהרים להוציא פיצות חדשות עד שלא ימכרו את הישנות. הנושא גורם להמתנה קלה כשייש לחץ, אבל אם יש לכם סבלנות זה נפתר די מהר.
עיצוב הסניפים מושקע באופן יחסי, בהיר ומאיר עיניים.

תבליני פיצה נמצאים באופן חופשי על כל שולחן, כולם, למעט גבינת פרמזן טובה מגורדת.
קצת קמצנים על הגבינה, כבר אמרנו.

טעים. תמורה הולמת וסבירה ל 15שקלים.

דרוגי-גולשים

התמונה של אביבה

4
פיצה טעימה מאד, הסניף באבן גבירול פחות עמוס ואלי בגלל זה הפיצה שם פחות טעימה, כי היא עומדת ומחכה. עדיין היא טעימה יותר מהמון פיצות אחרות, בצק דק ופריך וגבינה אמיתית

4
זה אחד הסניפים הפחות מוצלחים שלה, מעדיפה את הסניף בשיינקין או בסנטר, פשוט עושים יותר טעים. עדיין פיצה טעימה מאד, לאוהבי הפיצות הדקות

5
אין כמו הפיצה של עגבניה! הבצק מוכן במקום, והדקיקות שלו הולכת מעולה עם הרוטב והגבינה (וגם עם תוספות, למרות שאני מעדיף נקי). באבן גבירול יש בעיית חניה, ככה שהפיצה שם מעולה לטייק אווי, רק שימו עין על האוטו...