קיוסקפה מילשטוק

0
עדיין אין דרוגים

מילשטוק הוא לא בית הקפה הטיפוסי התל אביבי שלכם ואולי בעצם כן. אולי הוא כל מה שבתי קפה בעיר הזו אמורים היו להיות.

הוא ממוקם במרכזה של גינת רות, אחת מאותן גינות תל אביביות שנמצאות לנו מתחת לאף ואנחנו לא שמים אליהן לב.
השקט והשלווה של המקום לא יכולים להסגיר שהוא פשוט נמצא במקביל לאחד המקומות הסואנים בארץ- דיזנגוף סנטר.

מילשטוק הוא פינת חמד קטנה ,המשרתת בעיקר את תושבי האיזור שמכירים את הפלא ואת תלמידי המכון ללימוד ספרדית הממוקם בסמוך. אווירת הזולה השורה בו היא תוצאה של מיקומו בגינה המקסימה והלא מאד מטופחת שמאחוריו ואולי בבעלים שלו ובדרך בה היא מנהלת אותו.

תחושת שאנטי אה לה חופי סיני אופפת אותו. במקום תמיד יהיה עובד אחד, לרוב זו תהיה הבעלים עצמה וכמעט תמיד לא יהיה שם איש מאחורי הדלפק אלא מאחור על ערסל זולה קשור וצריך לקרוא להם על מנת שיכינו לכם קפה.
קפה טוב, זה לא בהכרח עניין ללוגו ארומאי. זה ממש לא הכרחי כל מה שצריך הוא מכונת אספרסו בסיסית ומישהו שיודע את העבודה ורוכש פולי קפה משובחים. ככה זה במילשטוק. קפה מעולה באמצע שום מקום יוגש לכם ברוב שעות היום.

תפריט המקום מפתיע ויחודי, כשאומרים עוגות ועוגיות ביתיות מתכוונים למקום כמו מילשטוק, בכל פעם שבאים לקיוסק קפה החמוד הזה אפשר למצוא סדרה אחרת של עוגיות ביתיות שברור שהן ביתיות ולא רק נושאות תוית שכזו. נשיקות, עוגיות יבשות, עוגות לקפה או מאפים קטנים מלוחים וחמודים שניכר בהן שכולם הגיעו ממטבח קרוב מאד באיזור ולא משום בית מאפה תעשייתי.

כמעט תמיד יש גיוון מספק והולם של מלוחים אל מול מתוקים והכי יפה זה שבכל פעם אלו עוגיות אחרות. הן מוגשות מתוך מכלי זכוכית או צצות מתוך תבניות עוגה של פעם על מגשים עם תחרה מזוייפת.
יש פחים קטנים בצד הקיוסק על מנת שלא תלכלכו את הגינה, פנס שמאיר את המקום בתאורה הכרחית בערב והמון המון בעלי כלבים עם כלבים שרבים כל הזמן מאחור ומפרים את השלווה בעוד הבעלים שלהם מנסים לעשות לעצמם קצת חברים. בכל זאת, לב תל אביב.

יקבלו אתכם שם תמיד עם חיוך ויגישו לכם את הקפה הכל כך טעים במהירות מפתיעה.
נעים לשבת בגינה ולגלות שאפשר לקבל בתוכה יחס חס, שירות אדיב וקפה ועוגה שנדמה שיצאו הישר ממטבחה של אימא והכול במחירים סבירים מאד.

שמונה עד עשרה שקלים לקפה תלוי בסוג. חמישה עד שבעה שקלים למאפה או עוגה.