טיול בסביבת קיבוץ האון

  • שקיעה בקיבוץ האון
3.5
ממוצע: 3.5 (2 דרוגים)

לתשומת לבכם - המסלול מתאים לילדים המנוסים בהליכה.

על המסלול
מסע בן 5 קילומטרים בעומק הסבך על גדות הכנרת, מדרום לקיבוץ האון. חשיפה נדירה לצומח ולחי בגדות האגם. ממזרח מתנשא הגולן ולמרגלות הכנרת יישובי הספר בזמן מלחמת ששת הימים - תל קציר, האון ועין גב.

תיאור המסלול
תחילת המסלול בתחנת הדלק אלונית בכביש 92 בכניסה לכפר נופש האון, שם גם נחנה את הרכב. מול הכניסה לתחנת הדלק "אלונית האון" מתחיל שביל המסומן בשחור לכיוון דרום מערב. השביל הקצר יוביל אותנו בינות לשטחים החקלאיים אל שביל סובב כנרת המסומן בסגול. חשוב מאוד להקפיד ללכת אך ורק על השביל המסומן מבלי להיכנס לחלקות המעובדות ולהימנע מהבערת אש והשארת לכלוך.

מרגע שאחזנו בשביל הסגול הוא יוביל אותנו בצמוד לחוף הכנרת עד לקיבוץ מעגן. השביל מתפתל, עולה ויורד בסבך הצמחייה, תוך שהוא יוצר פינות קסומות ושלוות אל מול האגם. השביל עובר ברובו על סוללת הגנה שנבנתה במטרה להגן על המצוק מהלמות הגלים ואשר במרוצת כוסתה בצמחיה עבותה.

לאחר 900 מטרים אנו פוגשים תחנת שאיבה ישנה שכבר אינה בשימוש. בעבר שאבו פה מים להשקיית השדות. לאחר 500 מטר נוספים נגיע אל תחנת שאיבה חדשה המספקת מי שתייה ליישובים הסמוכים. בנקודה זו נעזוב את קו החוף והשביל הסגול ונעלה מעלה. השביל הכחול יוביל אותנו על דרך עפר בשטחים החקלאיים של קיבוץ מעגן, עד לשביל האופניים שנסלל לאחרונה בינות לאקליפטוסים, במקביל לכביש מס' 92 עד לתחנת הדלק בה השארנו את כלי הרכב.

דרוגי-גולשים

4
אם כי אני בצעירותי ביליתי בחוף ים הזה, לא בחניון אלא של הקיבוץ עצמו. אין שם מציל וכמעט טבעתי.. זה היה עוד לפני שהכנרת היפה הלכה ונספגה.. אז אפשר היה כמעט לטבוע בחוץ ממש בתחילתו.. לי לא קרה ברוך השם דבר אך לצערי זה אחד החופים היפים שהולכים ונעלמים.אפשר לעשות סיורים וטיולים בחינם באיזור אפילו אפשרק למצוא הדרכה. ממש מומלץ.