נחל זויתן תחתון

  • נחל זויתן תחתון
4.6
ממוצע: 4.6 (5 דרוגים)

המסלול הינו מסלול מעגלי מגוון ומרתק, המשלב בתוכו מפגש עם יער פארק, מעיין בקיר הנחל, מפלונים, בריכות, נחל קניוני ומפותל, פריחה נפלאה באביב.

נלך בשביל הירוק היוצא מהחניון לכיוון צפון מערב, בדרך נעבור פארק של אלוני תבור, אלה אטלנטית, לבנה רפואי ועצים נוספים בגדה העליונה של הזוויתן, שם נפנה שמאלה ונלך בשביל האדום לאורך הגדה ואיתו נרד לערוץ הנחל. נפנה שמאלה בנחל ונמשיך עם השביל האדום עד שנגיע למעיין עין נטף הבוקע מסלעי הבזלת שבקיר הנחל .

נעשה אחורה פנה, נחזור חזרה בשביל איתו הלכנו בערוץ, נעבור את הנקודה בה התחברנו לערוץ ונמשיך במעלה הנחל. נתחבר לשביל שחור ואתו נמשיך ללכת כשבדרך נעבור מעל בריכות מים בעזרת יתדות, נחלוף על פני מפלונים עד שנגיע לשלט האוסר המשך הליכה בערוץ.

נפנה ימינה ונטפס לכיוון גדת הנחל. בסוף העלייה נגיע לצומת T - מפגש של השביל השחור עם האדום. מנקודה זו יש שתי

אפשרות:
לפנות ימינה ללכת על הגדה העליונה של הנחל ולהתחבר עם השביל הירוק ולחזור אתו לחניו או עם כוחנו עדיין במותנינו, לפנות שמאלה ללכת על השביל האדום כחמש דקות ולהגיע לנקודת תצפית מרשימה על מפל הזוויתן. לחזור על עקבותינו ולהמשיך עם השביל האדום על השפה הגבוה של הנחל עד למפגש עם השביל הירוק ואתו לשוב לחניון.

איך מגיעים:
המסלול מתחיל בחניון יהודיה. כדי להגיע לחניון ניסע מצומת צמח מזרחה בכביש מס' 90 כק"מ וחצי עד שנגיע לפניה שמאלה לכביש מס' 92 לכיוון עין גב וצומת כורסי. נפנה וניסע לאורך הכינרת. נעבור את צומת כורסי ואת הפניה למושב רמות ונגיע לצומת T - צומת יהודיה.בצומת נפנה ימינה לכביש מס' 87 לכיוון קצרין, ניסע כ- 10 דקות עד שנבחין משמאל לכביש בחניון יהודיה. שם נחנה את הרכב במגרש החניה.

4-kNpjmKyMc

דרוגי-גולשים

התמונה של dm1170

5
נסענו עם הילדים ועם חברים, מקום יפייפה עם שלל של צבעים והרבה מאוד מים. כדאי יותר לבוא בעונת האביב מכיוון שמזג האויר נחמד. ממליץ!

4
אחד המסלולים היותר כיפים, יפים ומגוונים שיש בגולן. משלב הליכה, מים (בריכות,מפלונים), נוף מדהים.. מומלץ לשלב את המסלול בצירוף עוד מסלול כדוגמת יהודיה, משושים וכו'. קרוב לעיר קצרין. חסרון- מפוצץ מפוצץ מפוצץ בחול המועד סוכות ופסח וגם בימי שישי במשך כל השנה בעונות החמות.

5
בדיוק עשינו אותו בחג שבועות האחרון, לפני מספר ימים. אנחנו שילבנו עם נחל משושים ובריכת המשושים, כך שיצא מסלול של מיטבי לכת. יש בו בריכות יפות ואפשר לעשות ג'אקוזי במפלים:)

התמונה של shelley10

4
פשוט מסלול נהדר. בריכות מים, מפלונים. מומלץ