אורנה ואלה תל אביב

  • לביבות בטטה ברוטב שמנת ועירית באורנה ואלה
  • טורטליני באורנה ואלה
  • עוגת שוקולד נטולת קמח בבאורנה ואלה
3.5
ממוצע: 3.5 (4 דרוגים)

אורנה ואלה כבר מזמן לא עוד בית קפה תל אביבי - זהו מוסד. כאחד מחלוצי רחוב שינקין (נפתח ב-1992), אורנה ואלה היה ועודו אחד מקובעי הטון המרכזיים של הרחוב.

בית הקפה, שהתפריט שלו אינו מבייש גם מסעדה גדולה ומכובדת, ממוקם במרכז שינקין, ולטעמי הסוד שלו הוא במגוון, באיכות ובנינוחות (או שירות),

מגוון
מגוון אפשרויות ישיבה: בחוץ או בפנים, ליד שולחן קפה קטן, או בהסבה לשולחן אוכל מרווח.
מגוון מנות: אפשר לשבת לכוס קפה עם עוגה (שמרים פרג - מומלץ!), למרק מופלא (שעועית שחורה!), או למנה עיקרית בשרית כבדה, והכל מקובל כאן.

איכות
אין לי מושג כל כמה זמן אופים כאן עוגות או מכינים את תערובת לביבות הבטטה הנפלאות, אבל ההרגשה היא תמיד כאילו הרגע סיימו להכין את המנה שאתה אוכל, ובאמת מרגיש כאילו לא חסכו עליך בפרודוקטים בכלל, וכשהאיכות לא מתפשרת, כך גם טעמן של המנות.

נינוחות
כשאני אומרת נינוחות, אני מתכוונת לאווירה רגועה ונינוחה שתמיד יש בבית הקפה. לא משנה כמה אורחים בדיוק התיישבו לשולחנותיהם - אתה לעולם לא תרגיש שמישהו כאן בלחץ.
זאת ועוד - זה גם לא ממש משנה מי יושב בשולחן לידך - זו יכולה להיות שחקנית או זמרת מפורסמת, פרופסור מוכר זה או אחר - אתה תמיד תרגיש כאן חשוב כמו כולם. יכול להיות שנינוחות משמעותה רמה גבוהה של שירות. בכל מקרה - זו ההרגשה כאן, תמיד.

ומה מומלץ בתפריט?
עד כה כל מה שאני טעמתי היה נפלא.
אני יכולה במיוחד להמליץ על לביבות הבטטה במנה קטנה או גדולה, על הסלט הירוק עם גבינת העזים המשובחת, או על הטורטליני -במילוי מתקתק של דלורית ברוטב חמאה ומרווה.
מתי כדאי להגיע?
תמיד נעים כאן, אולם קחו בחשבון שביוםן שבת - חובה להזמין מקום, וביתר ימי השבוע - כדאי לבדוק קודם אם יש מקום.

דרוגי-גולשים

התמונה של גירית הדבש

4
המנות בתפריט לא נראות מפתות, אבל אין מה להגיד הן פשוט טעימות. הזמנתי סלט מלפפונים שהיה פשוט מפתיע בטעמו, ניוקי שהיו טעימים, וכמובן את לביבות הבטטה המפורסמות. מקום נחמד לשבת לארוחה קלילה.

4
זה נכון שהאוירה נעימה מאוד. זה נכון שהלביבות בטטה נעימות וממכרות וגורמות לי לחזור כל פעם מחדש. אני גם אמליץ כאן על מנת קציצות הדגים. ועל המנה הראשונה של הבריוש עם התאנים והגבינה הכחולה (ואוו איזה שילוב מדהים!), אבל חובה לציין שהתפריט קצר יחסית, ואין הרבה אופציות. ולכן כדאי לבדוק את התפריט מראש.