בית קפה ומאפיה פונדנט

0
עדיין אין דרוגים

רחוב ארלוזרוב בחלקו הרמת גני הוא תעלול די מורכב ונסיעה בו דומה מאד לנסיעה בלונה פארק במגרש המכוניות המתנגשות. הרחוב תלול ומסוכן ומספק מעט מאד סיבות לעצור בו, פונדנט, מאפיה חדשה בריח תל אביבי שנפתחה בו לאחרונה נותנת את הסיבה לכך.

מאפיית פונדנט ממוקמת בדיוק באמצע הרחוב, קשה להחמיץ אותה שכן היא נמצאת במקום היחיד שבו יש חנויות הממוקמות ברחוב.

התל אביבים המורגלים במקומות שלווים מן הסוג הזה בוודאי לא יתפעלו במיוחד, אבל אנחנו הרמת גנים כאשר אנחנו רואים זוג חתולים רובץ לו על כיסאות קטנים המוצבים בחוץ ונחים להם בשלווה, לנו נדמה שהגענו לחו"ל.
השלט "לחם פועלים" , אשר יקדם אתכם בבואכם למאפיה כבר יגרום לכם לחייך. מתי לאחרונה ראיתם שלט מקורי כל כך. מדובר בכיכר לחם נהדרת העשויה עם שיאור מוחמץ והיא מכילה כחמישים אחוז שיפון וחמישים אחוז קמח לבן.

היא אוורירית להפתיע, וחוץ מהשם הכל כך מקורי יש לה גם טעם נהדר, חמצמץ מתוק מקורי ולא כבד מדי כלחמי שיאור אחרים.

מבחר של עוגיות טובות ארוזות בקופסאות נאות מתוצרת בית המאפה יקדם את בואכם לחנות הקטנה שהוסבה למאפיה והדוכן הצר של העוגות בקירור כולל מגוון מצומם אבל משובח בצורה יחודית של עוגות תוצרת בית.
80 שקל לקילו לעוגה הן לא עניין זול, אבל התמורה מלאה ויותר. עוגת אגסים נהדרת, עוגת שוקולד מרוכזת שטעמה כטעם חלום רטוב וטוב במיוחד, עוגת גבינה פלאית ועוגת גבינה ושוקולד מעורבת למביני עניין.
לאוהבי מאפים מלוחים וקישים גם הם לא יתאכזבו, המבחר מרשים, מעולה ומשתנה מעת לעת כך שתחושת הגיוון במקום נשמרת כל הזמן.

יופי של מאפיה, שמוכיחה שמאפיות הבוטיק הן דבר מנצח.

היחס חם במיוחד, לי נתנו לטעום כמעט מהכול בלי שביקשתי וחבר טוב אמר לי שהם אפילו מסבירים כיצד לאפות אם שואלים אותם.

מני הבעלים הוא בוגר לחם ארז כך אומרים לי, ואישתו החביבה ההמוכרת תדבר איתכם בחצי אנגלית ובחצי עברית ואתם פשוט תרגישו שאתם בחוץ לארץ. אולי אפילו תרגישו שאתם בלחם ארז רק בלי האווירה האנטיפיתית השורה על הרשת ההיא.

אין כמו מאפה מתוק או מלוח המוגש לכם עם חיוך גדול ורחב.
נהדר!!!
עוגות ביתיות באיכות מעולה, בלי פלצנות ונדמה שכל החביבות האותנטית של הבעלים עוברת אל המאפים עצמם.