גן לאומי חורשת טל

  • גן לאומי חורשת טל
  • גן לאומי חורשת טל
  • חניון לילה וקמפינג בגן לאומי חורשת טל
4.285715
ממוצע: 4.3 (7 דרוגים)

חורשת טל הוכרזה כגן לאומי עוד בשנת 1954, וזהו ללא ספק אחד מהמקומות המהנים ביותר בארץ בכלל, וכאתר קמפינג משפחתי בפרט.

לב לבו של הפארק הן המדשאות רחבות הידיים על פני שטח של כ 200 דונם מתוך כ 700 דונם הכוללים עצי חורש טבעי כגון תאנים, ערבה, דולב ואדר.

בחורשת טל ניתן למצוא גם אגם דייג מלאכותי, אגם שחיה מסודר, מגלשות מים לילדים, דירות אירוח, בונגלוסים, ומשטחי קמפינג ללינה עצמית באוהלים.

המים המגיעים לחורשת טל באמצעות נחל טל (אחד הפלגים המסתעפים מנחל דן, ויש הטוענים כי מדובר למעשה בתעלת השקיה מלאכותית קדומה) קרים למדי ובטמפרטורה ממוצעת של 13 מעלות צלזיוס לאורך כל השנה. בחורשת טל עצמה מתפצל אפיק זה לשלושה פלגי מים מלאכותיים הזורמים ללבריכת השחיה הטבעית, אתר הקמפינג, ואגם הדיג.

כמו כן באתר חורשת טל עומדים לרשות המבקרים שרותים, מקלחות עם מים חמים (לפעמים), שולחנות לפיקניק, תאי קירור (בתוספת תשלום), מזנון הפתוח בשעות היום בלבד, משטחי בישול ושקעי חשמל לבישול באיזור המקלחות, חשמל לתאורה בלבד באיזורי הלינה.

עונה מומלצת: מומלץ לבקר באתר בחודשי הקיץ החמים ולהתרענן מהמים הצוננים של נחל דן, למתכננים ללון מומלץ לבקר במקום באמצע השבוע שכן המקום נוטה להיות עמוס מאד במבקרים בסופי השבוע ובחגים בחודשים יולי-אוגוסט-דצמבר.

מזנון וחנות: המזנון באתר בסיסי למדי וכולל מעבר למוצרי קיוסק רגיל גם פחמים,בשרים, פיתות, מוצרי חלב וכדומה. לשוהים באתר לזמן ארוך ניתן לשכור באתר תאי קירור גדולים למדי בעלות של 20 ש"ח ליום, אם כי בקרבת האתר ישנם מרכולים רבים המאפשרים קניה של מוצרי מזון טריים על בסיס יומי.

חניון לילה: באתר 3 אזורי קמפינג עיקריים והמומלץ שבהם הוא זה הנמצא בין בריכת השחיה לבין המקלחות והשרותים - חוסך הרבה הליכה במהלך החופשה. כדאי מאוד להצטייד בחומרים דוחי יתושים לשעת הלילה שכן לעיתים הלילות עלולים להיות מעקצצים למדי.

לדייגים שביניכם - אגם הדיג המלאכותי נחמד למדי ובעל מספר פינות מוצלות המאפשרות דיג מהנה לאורך זמן. הדג העיקרי והנפוץ ביותר באגם הוא פורל באורך ממוצע של 15-20 ס"מ, הפתיון המועדף עליו הוא תולעים חיות או תערובת בצק, ובישיבה יומית של מספר שעות ניתן לדוג מספר דגים שיספיקו (בקושי) לארוחה. אין צורך לשלם תוספת מחיר על הדגים שנתפסו - והדיג כלול במחיר הכניסה לאתר! 

מנויי מטמון של רשות הטבע והגנים שימו לב! הכניסה לאתר חורשת טל איננה כלולה במנוי וכרוכה בתשלום של 50% ממחיר הכניסה לאתר לציבור הרחב. ללנים באתר בעלי מנוי מטמון ניתנת הנחה של 10% ממחיר הלינה.

57EOMV_0R-I

דרוגי-גולשים

5
נסענו שתי משפחות לחורשת טל והצטיידנו באוהבלים ושקי שינה היה ממש כיף טיילנו באגם המדהים ובלילה הלכנו לדוג זו חוויה מדהימה מומלץ לקחת משחה נגד יתושים כי זה הדבר היחידי שהפריע אבל סך הכל אתם תהנו מאוד

התמונה של dm1170

4
ללון שם ולהינות מהנוף היפהפה וכמובן לרחוץ מעט בנחל דן הקריר, מומלץ למשפחות ולטיולי קמפינג בטבע, אפשר בהחלט להעביר שם יום יומיים נחמדים עם אוהלים בחורשה.

התמונה של גירית הדבש

4
את רוב חופשות הקיץ שלי ביליתי בחורשת טל מאחר ויש לי משפחה בצפון- מים קפואים קפואים אבל אחרי כמה דקות מתרגלים, אפשר לעשות פיקניקים ולבלות יום שלם-חוויה כייפית מאד לילדים

5
אחלה של מקום להיות עם המשפחה, לעשות גיחות למעיינות ומסלולים ולחזור לשם ל"על האש"!

התמונה של קאטיושה

4
אחלה מקום לעשות קמפינג, ילדים מאוד אהבו את האווירה הפסטורלית ויכלו לרוץ להם במרחבים. המכולת במקום חוסכת הרבה כאבי ראש בבוקר וניתן לקנות שם שוקו בשקית ומצרכים לכריכים.

3
כבר שכחתי כמה קרים הם המים של הדן. חורשת טל מזכירה כמה קרים יכולים להיות מים. תוך כמה שניות יצאנו . אולי באמצע הקיץ זו יכולה להיות חוויה נעימה