אני עצמי ואמא שלי

  • אני עצמי ואמא שלי
0
עדיין אין דרוגים

בדיוק כמו בונבוניירה בטעם מדויק במיוחד, "אני עצמי ואימא שלי" הוא סרט עם טעם ריח וצבע בלתי נשכחים במיוחד. מהזן שאת הרוח החופשית והמשוחררת שלו, תזכרו במשך שנים.

מעל הסרט הקטן עטור השבחים הזה, שהוא הוא עיבוד של הצגת היחיד המצליחה של יוצרו, גיום גאליין, מרחפת תמת העל של הדיון שאלת הדיון במגדר והזהות המינית של גיבורה, אך באופן מפתיע, היא מתבררתבאופן קומי מתוק מריר מהזן שקל להתחבר אליו, והרבה פחות לכעוס לגביו, מה שלא הופך את הדיון עצמו לפחות מורכב או מתוחכם.

סביב מסע אישי הזוי למציאת הזהות המינית המגדרית הלא מאד מחוייבת לכאורה של גיבורו נטוע סיפור מסגרת אפיזודיאלי לכאורה לא חשוב כמעט בו מזגזג השחקן ויוצר הסרט הזה בין תפקידו שלו כצעיר תמהוני מתבגר במסע לחיפוש זהותו המינית הברורה מראש כך נדמה לבין הערצה עיוורת ולבתי מתפשרת לדמותה של אימו בזיג זג עלילתי מעורר השתאות של ממש.

קשה שלא להתאהב בסרט החכם והמשעשע הזה חמש דקות קצרות לאחר שהוא מתחיל. גיום גאלין יגרום לכם לפזר חיוך רחב גדול שלא יפסק עד סופו. לא כי הסרט טעון בבדיחות וולגריות אלא בעיקר כי אם תאמצו את נקודת המבט התסריטאית המשעשעת שלו, לא תצליחו שלא להתפעל מהדקויות הטמונות במשחקו של גיום ובעיקר בעין הבוחנת המרתקת שלו לכל מה שהוא סיטואציה קומית משובחת.

תוך כדי שהוא עובר מסע בין תחנות הזויות שרובן מומלצות על ידי אימו הדומיננטית כסוג של פתרון לא קוהרנטי להיפטר מדמותו המביכה לכאורה הוא לוקח שיעורי פלמנקו בעיירה שכוחת אל או נכלא בפנימית בנים אנגלית לא אוהדת ודמותה של אימו, אותה הוא מגלם בכשרון רב ויוצר סוג של דמות ביזארית על גבול ההזיה הקומית מלווה אותו ברגעים דרמטיים של גיבוש הזהות המינית הברורה והמובנת מאליו שלו.

אני עצמי ואימא שלי הוא משקה קולנועי מרענן במיוחד, הוא קליל ועמוק באופן מעורר השתאות כאחד, יש לו הגיון תסריטאי ורגעים נדירים של חמלה וצחוקים בלתי מתפשרים בתמהיל מרגש במיוחד של מה שנדמה כמו החיים עצמם, גם אם הם ביזארים על גבול מופרעות דמיון מופרכת לכאורה, מציאות הקיום של גיבורם ועולמו הפנימי הוא אולי העולם הפנימי שתיאורו הוא המרתק ושובה הלב ביותר בו נתקלתם לאחרונה, בעיקר מכיוון שהוא לא מסוכסך, אלא שלם ועגול באופן בלתי מתפשר.

זהו סרט שכולו הברקה אחת מענגת גדולה, קל להתמסר לו וקל לאהוב אותו. סופו של דבר ועניין, הוא מוצר קולנועי מרתק במיוחד מהזן שמזכיר שחופש מחשבתי תמיד נוכח באומנות טובה, והוא לא חייב להיות מעמת או מאיים. הוא יכול פשוט לעשות נעים בכל הגוף ולשמור על יושרה אומנותית ובידורית גבוהה במיוחד.

"אני עצמי ואמא שלי" טריילר ישראלי