תל שוכה ובאר שוכה - גבעת התורמוסים

4.833335
ממוצע: 4.8 (6 דרוגים)
כתובת גבעת התורמוסים עמק האלה ישראל טלפון לא זמין
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
פריחת תורמוסים בתל שוכה
פריחה בכל הצבעים בתל שוכה
פריחת תורמוסים בתל שוכה

גבעת התורמוסים הינה אחת מהמקומות היפים ביותר בעמק האלה לצפייה בפריחה העונתית
למען האמת לא היינו צריכים לכתוב ולספר על הגבעה הקרויה- גבעת התורמוסים.
החשש הוא שגילויה לציבור הרחב יביא להתנפלות שתזיק לפרחים הנפלאים. אבל כיוון שקיומה אינו ממש סוד, נחלוק איתכם במידע.
הגבעה נמצאת מיד אחרי צומת האלה אם פונים שמאלה מכביש 38 לכיוון צור הדסה וממשיכים מעט לכיוון קיבוץ נתיב הל'ה. ממש מול הקיבוץ ומעט לפני הפניה למושה אדרת ישנה ירידה קלה ימינה מהכביש ושלט קטן שמכריז - תל שוכה.
בשבתות שטופות שמש בחגים וימי חופש תגלו את מקומה לפי כמויות המכוניות החונות למרגלותיה.
הגבעה אינה תלולה, אך ילדים קטנים יזדקקו לעזרה בטיפוס. והטיפוס משתלם בהחלט, רוב רובם של התורמוסים נמצא על הפיסגה או ממש קרוב אליה, והמחזה מדהים ביופיו - שפע של פריחות תורמוסים בצבע סגול אחיד, חוויה שאין שני לה.

בתקופה זו של השנה (פורים או מרץ), אחרי הגשמים, כל מורדות הגבעה מכוסים תורמוסים כחולים- סגולים , כלניות אדומות, רקפות עדינות והמון ציפורני חתול צהובים ועשב ירוק היוצר תחושה של טיול באתר אירופאי.
משתגיעו אל הפסגה תוכלו לטייל בנחת על מישור פורח המשתרע על שטח גדול, , להבחין בגתות העתיקות החצובות באבן בראש התל, לחפש אחר שרידי המקווה שנחשפו במקום, ולחזור בשביל מקביל חזרה אל מגרש החניה ואל היום יום האפרפר.

יופי של טיול רגלי קצר של כשעה קלה לכל המשפחה, סעו ותבלו - לא תצטערו.

_rxqTjUT5C0

דרוגי-גולשים

התמונה של Itzhak Moreno

5
רוצו לראות לפני שיגמר, מרבדי סגול כחול עד מלא האופק. אחד מאתרי הפריחה היפים ביותר באזור שפלת יהודה. הפריחות יהיו במיטבן עד בערך עוד שלושה שבועות מעכשיו. נצלו את חופשת פורים. מומלץ!

4
מתאים מאוד למשפחות עם ילדים.עליה לא קשה לפסגת ההר,לילדים העליה מעט אתגרית. בעונת הפריחה כדאי לבוא מוקדם כי במקום מלא אנשים.
התמונה של רוני

5
בעונת התורמוסים - המקום מלא בהם, וכדאי מאוד לבקר. גם הנוף אל עמק האלה יפה מאוד. העליה לא קשה, ומתאימה גם לילדים בני שנתיים.

5
עלייה קטנה של 5 דקות המתאימה באמת לכל גיל והמחזה שישתקף לעינכם מדהים: מרבד פריחה סגול של תורמוסים יוצא דופן. העתיקות עצמם גם מעניינות מאד אבל לדעתי כדאי להגיע רק בעונת הפריחה של התורמוסים - מומלץ בחום!
התמונה של עידית שרון

5
טיול קצר ומהנה המתאים לכל גיל. עלייה של 15 דקות, ונוף עוצר נשימה המשקיף אל עמק האלה, והכי הרבה תורמוסים שראינו במקום אחד אי פעם.
התמונה של imoreno

5
טבע ישראלי במלוא הדרו, מומלץ מאד לטיול עם כל המשפחה, העונה המומלצת היא בין החודשים פברואר-מרץ.