טיול בכיכר הלבנה - פארק אדית וולפסון

3.75
ממוצע: 3.8 (4 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת דרך השלום תל אביב ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
פארק אדית וולפסון

הליכה נעימה, ריצת בוקר בפרק עם עצים ענקיים, מדשאות מטופחות, מתקני משחקים, אגם מלאכותי קטן, ציפורי מים ואווירה נעימה. יש במקום שומר, חניה נוחה ובסה"כ - מקום נעים ומזמין.

האתר מתאים מאוד לצילום בכלל וגם לצילום כאשר פסל ה"הכיכר הלבנה" מהווה רקע דרמטי לנושא הצילום.

ביקרתי במקום ב 24.2.2012 מוקדם בבוקר. היו מעט מאוד אנשים. יש שומר במקום והכל מאוד מטופח. באנו לשיעור צילום אופנה מחוץ לסטודיו והיה מדהים!

לפי אתר וויקפדיה:

פארק אדית וולפסון (ובקצרה: פארק וולפסון) הוא פארק בדרום מזרח תל אביב בין דרך השלום, כביש הטייסים ורחוב לה גוארדיה.
הפארק קרוי על שם אדית וולפסון, אשתו של איש העסקים והפילנטרופ היהודי-בריטי אייזיק וולפסון. שניהם תרמו להקמת הפארק. הפארק ממוקם קרוב למפגש הערים תל אביב, גבעתיים ורמת גן והוקם על גבעת כורכר בגובה 57 מטרים(מבחינה טופוגרפית, זהו המקום הגבוה ביותר בתל אביב), שנקראה בעבר גבעת בטיח.

הפארק, ששטחו כמאה דונם, תוכנן על ידי אדריכלי הנוף יוסף סגל, צבי דקל וא. מילר. הפארק כולל משטחי דשא, עצים וצמחים שונים, מגרשי משחקים, שטחים לפיקניק ואגם מים קטן. בין העצים ישנם עצי שקמה עתיקים שהיו על הגבעה ושולבו בצמחיית הפארק עם עצים חדשים. הפארק נחנך באפריל 1976.

בראש הגבעה פסל סביבתי בשם "כיכר לבנה", עשוי בטון בצבע לבן המשלב צמחייה ועץ זית, אותו תכנן האמן דני קרוון לכבוד מקימי העיר. מהגבעה ניתן לצפות מערבה אל העיר תל אביב ואל הים, ולכיוון מזרח, אל השפלה ואל הרי יהודה. הפסל נחנך באפריל 1979.

"כיכר לבנה" (1989) הוא פסל סביבתי עשוי בטון לבן המשתלב בצמחיית הפארק ותוכנן על ידי האמן דני קרוון לכבוד מקימי העיר תל אביב והעיר הלבנה. המיצב כולל מחוות שונות שמזכירות את נופי העיר בראשיתה ואת חיי התושבים. במרכז המיצב ממוקם מגדל תצפית בגובה 20 מטרים, אשר גודלו נקבע לפי מגדל אזעקה מפלדה שהיה במקום. לצד המגדל כיכר עם צורות גאומטריות הפונות לכיוון מזרח - מערב, וניצבות בקו רוחב אווירי מול שטחה של שכונת אחוזת בית.

המבנים כוללים פירמידה שבצדה הדרומי פתח המאפשר כניסת קרן שמש הנעה על הרצפה ומגיעה לקו המסומן על הרצפה. פירמידה זו מדמה את האוהלים בהם התגוררו בשפת הים הפועלים שבנו את העיר. באתר ישנו אמפיתיאטרון שקוע, שמזכיר בריכות השקיה של פרדסים שהיו נפוצים מסביב לעיר. כיפה חצויה עם חלל פנימי ובין חלקיה עץ זית מאזכרת את נוף הדיונות בחולות מישור החוף, ומבנה ריבועי בקווים ישרים מתכתב עם קווי העיצוב הישרים של הסגנון הבינלאומי. כן כולל המיצב שקע בצורת חצי כדור, הפונה לכיוון דרום, ומשמש כשעון שמש ובפועל כמקום גלישה מבוקש. תעלת מים חוצה את הכיכר לכל אורכה ואת המדרגות. צבעם הלבן של כל המבנים מתכתב עם העיר הלבנה.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
הפסל של העיר הלבנה הוא פסל מיוחד המשתלב בפארק וכאשר עולים עליו אפשר לראות את כל תל-אביב נשקפת עד הים. הפארק עצמו יפה ומטופח וטוב לפיקניקים של שבת לכל המשפחה.

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
עוד אפשרות למפגשים ופיקניקים בעיר הגדולה. הפסל הלבן מעניין.
התמונה של shelley10

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
מקום נחמד. בראש הגבעה יש משטח לבן גם מבני פסל לבנים ומיוחדים. כשיורדים מהגבעה יש אגם קטן וחמוד. ניתן לעשות על האש.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מומלץ לבקר