פארק נשר

4.666665
ממוצע: 4.7 (3 דרוגים)
כתובת נשר נשר ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
פארק נשר
פארק נשר
פארק נשר

לא בכל פעם מתחשק לנו להרחיק ולנסוע כדי להימצא בטבע. אפשר וכדאי לצאת אל מאחורי הבית. הפעם נמליץ לכם לטייל בפארק העירוני נשר הנמצא בשוליה הדרומיים של שכונת רמות יצחק בעיר נשר שבכרמל.

הפארק הוא גן עדן חבוי בין שטחים בנויים. יש בו גשר תלוי הרפתקני וייחודי החוצה את גדות וואדי קטיע, כמו גם מרחבים ירוקים, מתקני כושר וספורט, שבילי טיול, מצפורי נוף, שולחנות פיקניק וצמחייה עשירה ומגוונת.

המסלול:

לאחר שהחנינו את המכונית במגרש החנייה נרד במדרגות בעקבות השילוט. נחלוף על פני חניון פיקניק ובו שולחנות ומתקני משחק ייחודיים החביבים במיוחד על ילדים: מתקני ספורט, טיפוס וגלישה. השביל מוביל אל חורשת אורנים שניטעה על ידי ילדי העיר חיפה לזכר ראש העיר המיתולוגי של חיפה - "אבא חושי".

מכאן נרד אל אפיק נחל קטיע. נחצה את ערוץ הנחל על גבי גשר אבן (סלע גדול). נפנה ימינה בשביל המסומן בירוק במקביל לערוץ הנחל.
(הערה: השביל המסומן בכחול הפונה שמאלה מוביל אל נחל קטיע התחתון, אל מערה קטנה ולצידה עץ חרוב גדול. קטע זה של שביל ההליכה אינו מעגלי!!).

בחודשי הקיץ ניתן לראות את סימני המים שחרצו וסחפו עימם אדמה ואבנים בימי החורף. נצעד בשביל כ- 300 מטר ונגיע לצומת נוספת של שבילים, הפעם בצבעי ירוק-שחור. הירוק פונה שמאלה ועוזב את אפיק הנחל ואילו השחור ממשיך לאורכו מערבה (לכאן נחזור במסלול המעגלי).

אנו נבחר בשביל המסומן בירוק ונעפיל אל מרפסת תצפית. נשב תחת פרגולה מוצלת ונצפה בנוף צמרות העצים. נפגוש באורן הקנרי, אלון מצוי, כליל החורש, קטלב, חרוב ולבנה רפואי.

עוד כמה מאות מטרים מערבה ונגיע אל האטרקציה הייחודית של הפארק - הגשר התלוי. 70 מטר של שהות בין שמיים וארץ. הגשר, העשוי מכבלי פלדה מתנדנד אבל בטוח לחצייה.

נחצה את הגשר מעל הנחל אל גדתו השנייה. דרך עפר הפונה ימינה תוביל אותנו אל הכניסה ממנה הגענו. השביל השמאלי (מערבה) המסומן בשחור, יוביל אותנו שוב אל נחל קטיע, הפעם, במעבר בגשר עץ קטן המחזיר אותנו להתחלת המסלול. כאן מתוכנן להיבנות גשר תלוי נוסף. עם השלמת בנייתו המטייל יוכל לחצות גשר אחד ולשוב בגשר השני.

Z_t-oDhgAwM

דרוגי-גולשים

5
אין כמו לבלות בחיק הטבע, אבל לא בכל פעם מתחשק לנו לנסוע רחוק אבל הפארק הוא גן עדן חבוי בין שטחים בנויים. יש בו מתקני כושר וספורט, שבילי טיול, שולחנות פיקניק, וכל אלה בלב יער וחורש פשוט מדהים

4
מקום נחמד לטייל בו, יותר בקטע של הליכה, פחות אטרקציות . והגשר מדהים .

5
טילנו כמה פעמים בפארק נשר המקסים ובאחת השבתות החלטנו לעשות טיול בשתי מכוניות - טיול בנחל יגור שבו יורדים את כל ההר. מאוד מומלץ רק צריך בחישוב הזמן לקחת בחשבון שהנסיעה עצמה אל תחילת המסלול ולאחר מכן בין שתי הנקודות מוסיפה בסך הכל כשעה או שעה וחצי לסך הכל.