בריכת הקשתות ברמלה

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
כתובת רחוב ההגנה רמלה ישראל טלפון 08-9216873
שעות פתיחה
א'-ה' – 16:00-08:00 ימי ו' וערבי חג – 14:00-08:00 שבתות וחגים – 16:00-08:00
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
בריכת הקשתות ברמלה
בריכת הקשתות ברמלה
שטים בסירה בבריכת הקשתות

מי לא מכיר את בריכת הקשתות ברמלה? בריכת הקשתות נכנסה למיתולוגיה הישראלית כאשר שימשה כאחד מאתרי הצילום של הסרט חסמבה ונעריי ההפקר, והסרט ששודר בלופ נצחי כמעט 40 עשורים מידי יום עצמאות בערוץ הראשון תרם רבות למיתוס בריכת הקשתות ששימשה כמסתור מושלם לארכי פושע אלימלך זורקין וחבורת נערי ההפקר שלו שכלאו את עוזי הרזה הידוע בכינויו שנוזל (דובי גל) בתוכה.

בשנות האלפיים שימש האתר גם כאתר צילומים לוידאו קליפ לא רע בכלל של בת העיר מלי לוי לשירה "מאוהבת".

בריכת הקשתות הינה בעצם מאגר מים עתיק שהוקם בשנת 789 לספירה על ידי החליף הרון אל ראשיד, מהחליפים הראשונים של בית עבאס שבירתם הייתה בעירק.
תושבי רמלה העתיקים ואף הבדואים של ימינו השתמשו בה להשקות את עדריהם והיא נקראה בפיהם גם ביר אל עזיזה, או ביר-אל-ענזייה. בריכת הקשתות ידועה גם בשם בריכת הלנה על שמה של הלנה אמו של הקיסר הרומי קונסטנטינוס - הקיסר הנוצרי הראשון.

הבריכה משתרעת על פני כ 300 מטרים מרובעים ומקורה כולה באמצעות קשתות מרהיבות בגובה של כ 10 מטרים המוכיחים יכולת בניה מתקדמת של מתכנני המבנה הקדומים.

האתר עצמו עבר שיפוץ לאחרונה ומציע סיור קצר הכולל שיט בסירות מתחת לפני האדמה - חוויה נוסטלגית אמיתית גם לקטנים וגם לגדולים.

העלות הינה של שקלים בודדים לאדם וניתן לבלות במקום כ 20 דקות מהנות במיוחד. אם פתוח - שווה ביקור.

הכניסה בתשלום: מבוגר – 8 ₪; ילד, חייל, גימלאי – 6 ₪ 

-sA1ZKUlGX0

דרוגי-גולשים

5
בריכת הקשתות היא מקום יחסית לא מוכר לציבור הישראלי ועל כן לא עמוס בד"כ. יש שם 5-6 סירות משוטים וניתן לשוט במקום, יחסית לא גדול אך בהחלט קסום, מלא בקשתות ואור אדמדם... יכול להוות דייט רומנטי או חלק מטיול עירוני ברמלה (עם שילוב של המגדל הלבן ושוק רמלה-לוד).
התמונה של imoreno

4
המקום מנומנם תמיד, לעולם לא עמוס, ומאד נחמד להעביר שם שעה קלה בחרת הילדים שיהנו מאד להשיט את הסירה במי האפסיים של הבריכה.