רוג'ום אל הירי - גלגל רפאים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת צומת דליות גולן ישראל
שעות פתיחה
ימים שישי שבת וחגים בלבד
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז

במדריך לשביל הגולן מכונה המקום "החידה הארכיאולוגית המרשימה אך גם המתסכלת ביותר בישראל".

נבנה ככל הנראה אף לפני התקופה של סטונהג' האנגלי בערך לפני 4,000 שנה וזהו אחד האתרים המסתוריים והמסקרנים בגולן. לאף אחד לא ממש ידוע מה היה שיומשו העיקרי של המקום וההשערות נעות בין מתחם קבורה, שעון עתיק, או פולחן אלילי קדום כלשהוא. כך או כך המקום מסקרן מאד ושווה ביקור.

איך מגיעים לרוג'ום אל הירי - גלגל רפאים?

תחילת המסלול מצומת דליות (כביש 808 ) בדרך עפר העוקפת מצפון את "מאגר הדליות" (שעבניה) לצפון מזרח נ.צ.2227-2566 המסלול עובר דרך כפר סורי נטוש "אל ארבעין".

לאחר כ- 3 ק"מ, מצד ימין במרחק 300 מטר, גל אבנים גדול ובולט ועליו חצובת עץ הצבועה באדום לבן. זהו האתר "רוג'ום אל הירי". ממנו חזרה אל נקודת ההתחלה - מסלול מישורי וחשוף.

אורך המסלול כ 4 שעות הליכה, אין מים לשתיה לאורך המסלול, יש להביא עימכם.

מועד כניסה אחרון כ- 5 שעות לפני חשיכה. המקום במרכז שטח אימונים של צה"ל, ומשום כך, ניתן להגיע אליו רק בימים שישי ושבת שבהם אין פעילות צבאית באזור.

הליכה קלה לכל המשפחה במסלול שאורכו כ 6 ק"מ, סימון השביל לבן.

צילום: אני נימי, אסף צ. ויקיפדיה העברית.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
האתר בשטח לא נראה מרשים כמו בצילום מהאוויר ויש כאלו שיתאכזבו. היה לנו קשה למצוא את המקום בשטח . הגענו עם רכב שטח ולאחר מכן בהליכה ברגל במרחביי בזלת לא אתרקטיבים. המקום עצמו נראה כמו גלי אבנים וקשה לקלוט את התמונה הכוללת. ירדנו במרכז לחדר מתחת לאבן הענק והחוויה מבחינתנו היתה שווה את כל המאמץ. רק אם אתם מתכננים כמה ימים לטיול גולן.