דרך הים- שיט ביאכטה ממרינה הרצליה

  • מועדון שייט דרך הים בהרצליה
  • מועדון שייט דרך הים בהרצליה
  • מועדון שייט דרך הים בהרצליה
5
ממוצע: 5 (דרוג 1)

שיט ביאכטה מרינה הרצלייה ב"דרך הים" - בי"ס, מועדון שייט ומרכז להרפתקאות ימיות.

חבר מהעבודה סקיפר בתחביבו וחבר במועדון השיט דרך הים בהרצלייה הזמין אותנו ומשפחה נוספת לשיט ביאכטה השייכת למועדון.

שעת השיט (בן 3 שעות) נקבעה ל12 בצהרים בשבת האחרונה של חופשת פסח, נשמע כמו דרך נפלאה לסיים איתה את החג הארוך. נפגשנו במועדון,ישבנו בלובי שתינו קפה ונהנינו מנוף המרינה היפה. לאחר קבלת הסבר בסיסי על כללי ההתנהגות בים ובדיקות בטיחות קבלנו את היאכטה שהייתה נקייה ומתוחזקת היטב. על מנת לא לפתח ציפיות אציין שמדובר ביאכטה בסיסית למדי, אך עדיין כזאת שמכילה את כל הדרוש להפלגה ממושכת בים. החבר ומשפחתו השתלטו על העניינים והפגינו בקיאות מרשימה בתפעול הסירה. אפילו לנכד בן ה4 היה תפקיד. תוך כמה דקות יצאנו מהנמל, לשמחתנו הרבה שרר באותו היום מזג אויר מקסים, לא היה חם מדי, והים היה שקט, ללא גלים כמעט וכחול כחול...

בתחילה הפלגנו מעט צפונה ותצפית מרהיבה על הרצלייה ונתניה נגלתה לעיננו. אחרי שהתרחקנו עוד מקו החוף ושטנו מעט דרומה ראינו את תל אביב ושאר ערי מישור החוף הדרומי. בהחלט מראה מרשים . השיט עבר במי מנוחות ובמהלכו התפנקנו בארוחת צהרים שהוכנה מראש וחוממה ביאכטה, שתינו יין טוב וקינחנו בקפה ועוגות, כל מה שצריך כדי להתפנק... והילדים ? הילדים מכל הגילאים היו מהופנטים ומרותקים כל הזמן, הם לקחו חלק בתהליך ההפלגה ובהחלט הופתעו מאוד מעצמת החוויה.

הטיול הוא כיפי ומומלץ מאוד. חוויה אמיתית המתאימה לכל גיל וכמעט לכל מזג אויר.

למועדון דרך הים ולשאר המועדונים הפועלים במקום שירותי שיט בתשלום. המחירים משתנים בין סוג וגודל כלי השיט, מספר המשתתפים וזמן השיט.