מוזיאון בתי האוסף לתולדות צה"ל - תל אביב - יפו

4.714285
ממוצע: 4.7 (7 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת יחזקאל קויפמן, מתחם התחנה תל אביב - יפו ישראל טלפון 03-5172913 , 03-5161346
שעות פתיחה
ימים א' - ה' 15:30 - 08:30
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
מוזיאון בתי האוסף לתולדות צה"ל - תל אביב - יפו

לבית האוסף לתולדות צה"ל תכננו להגיע כבר כמה חודשים, אך שעות הביקור שאינם כוללים את סוף השבוע, מנעו מהתכנון לצאת לפועל. אך ביום העצמאות, כשכל אתרי המורשת נפתחו לקהל הרחב ללא תשלום החלטנו לצאת ולבדוק את המקום.

המוזיאון ששוכן בצמוד למתחם התחנה בנווה צדק הפתיע אותנו טובה באוסף הגדול שלו. כאן ראינו המון טנקים וכלי נשק מכל תקופות הלחימה, החל מכידונים לרובים ועד לאמצעי הלחימה המתקדמים של צה"ל, המשמשים את חיילים היום. ניתן בחופשיות לסייר בין הטנקים הענקיים, ואף להיכנס לתוך כמה מהם, לבדוק את המושבים בתוך האוטובוסים המשוריינים ששימשו פעם את תושבי הבירה, ולבלות כמה שעות מול האוסף ענק של אקדחים שהינו גאוות המקום.

היתרון הענק של המוזיאון הנ"ל על פני מקומות אחרים הוא לא רק באוסף ענק ומגוון, אלא גם בעובדה שמותר לא רק לעיין באוסף, אלא ניתן להפעיל גם את חוש המישוש וזה מאוד קוסם לילדים המגיעים למקום. מה יכול להיות יותר טוב מלגעת בכל התותחים הכבדים המוצגים במקום ובכל המרגמות ששימשו את כוחותינו במלחמות ישראל.
המקום נקי ומטופח מאד, ומלא במאבטחים קשוחים מדי של משרד הביטחון ששומרים על ביטחון גורטאות הברזל בחרוף נפש, אולי קצת יותר מדי.
במקום שרותים נקיים מאד, פינות צל ושולחנות עץ המתאימים מאד לארוחות קלות, ומים קרים בשפע.

לסיכום, המקום מאוד מומלץ לאוהבי נשק והיסטוריה. אם אתם רוצים לבלות קצת זמן איכות של אב ובנו זהו המקום בשביל זה. אוסף אקדחים טוב וכמה טנקים תמיד עושים רק טוב ליחסי אבות ובנים. האימהות שפחות מתחברות למוזיאון תמיד יכולות למצוא לעצמן בית קפה לרוחן במתחם התחנה.

מוזאום לתולדות צהל - חלק ראשון

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של אביבה

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
יש המון מה לראות והסיור מאד מעניין ואינפורמטיבי. עוברים לאורכו באיזורים שונים, חלקם בפנים וחלקם בחוץ ובו ניתן לראות ג'יפים של הצבא וטנקים, הסיור ילהיב גם ילדים וגם מבוגרים יותר ולדעתי צריך להיכנס כסיור חובה לבתי הספר

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
כולם נהנים. הקטנים מתלהבים מהטנקים והטילים בגלל המראה, הגדולים מתלהבים בגלל המשמעות. הסיור לא ארוך ולכן הילדים לא מתעייפים ונשארים מרוכזים. מומלץ.

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
חוויהלימודית ומעשירה לכל גיל. סיור לא ארוך מדי ומאד לימודי. אפשר לראות טילים, טנקים, פריטים מקוריים מלפני קום המדינה, החומר מועבר בצורה מעניינת ומרתקת כשכל פעם נכנסים לחדר או איזור אחר. חובה לכל ישראלי
התמונה של dm1170

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
ממליץ מאוד להגיע ולהתרשם מכל האוספים והחדרים, לעתים יש גם מדריך שמסביר על כל חדר ומביא סיפורים באמת מעניינים על צה"ל ועל העבר של מדינת ישראל בכלל. ממליץ לכמעט כל גיל, אבא ובן כדאי מאוד.
התמונה של kotik

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
ממש מומלץ לפני ואחרי גיוס. מעניין גם לילדים. חוויה מעשירה לגבי ההיסטוריה וכלי הנשק
התמונה של Itzhak Moreno

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
יופי של מוזיאון, אוספים מרשימים ותחזוקה סבירה. הילדים מאד יהנו מהטיול הקצר, יש גם הרבה שטחים מוצלים וביתנים ממוזגים - הביתן של חיל התקשוב הוא המרשים ביותר. שעתיים עד שלוש יספיקו לסיור מעמיק, ההסברים והשילוט במקום של המוצגים טובים מאד. הכי טוב זה רק אבא עם הילדים...
התמונה של Olga Pulisman

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מוזיאון מאוד גדול עם אוסף מעולה של כלי לחימה. יהיה מאוד מעניין לאוהבי היסטוריה ככלל, ואוהבי הסטוריה של צה"ל בפרט. אנחנו שילבנו את הביקור במוזיאון עם ביקור בתחנת הרכבת, והילדים נהנו בשניהם עד מאוד.