נחל המערה ומערת התאומים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת נחל המערה זנוח ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
הכניסה למערת התאומים.

טיול רגלי בערוץ נחל המערה, נחל אכזב בו סבך של חורש ים תיכוני. וגולת הכותרת לילדים בכל הגילאים- מגלשה טבעית מדליקה בערוץ הנחל.

המסלול אינו מעגלי ומחייב הקפצת רכבים. את הרכב הראשון יש להחנות בסמוך לצומת נס-הרים בר גיורא, לפני השילוט המכוון לחירבת בית עיטאב. הרכב השני יכול לחכות בקתה המסלול ליד רחבת החניה של מערת התאומים ובסמוך למושב זנוח.
בדרך ניתן להנות מצמחיה ים תיכונית עשירה. בין האתרים השונים במסלול: עין בית עטאב, חירבת בית עיטאב, ולבסוף מערת התאומים.
מערת התאומים היא מערה קארסטית גדולה בה שוכנים מאות עטלפים. באחת מפינות המערה נובע מעיין קטן שמימיו נאספים לבריכה. למערה החשוכה והעמוקה נקשרו אגדות ומסורות רבות .
בין האגדות האופפות את המערה מסופר על אישה ערבייה שהייתה עקרה שנים רבות. יום אחד נכנסה למערה ושתתה ממי המעיין וכעבור 9 חודשים ילדה תאומים

הכניסה למערה עצמה סגורה בחודשים נובמבר עד מרץ, זוהי התקופה בה העטלפים ישנים ואין להפריע למנוחתם. ניתן גם להגיע רק למערה עצמה באמצעות רכב או ברגל מכיוון מושב זנוח.
יש להצטיד במפת סימון שבילים מתאימה, כובע, מים ופנס.
התמונה באדיבות ויקיפדיה ישראל.

מגלשה מגניבה ליד מערת התאומים

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
החוויה החזקה במערה היא החשכה המחלטת. טיילנו בלילה, הגענו למערה ובפנים נדמה היה כאילו הפכנו עיוורים, מה שממחיש שגם כשנדמה לנו שחשוך, עדיין הרבה אור מבליח מכל מיני מקורות בסביבה. אל תשכחו- זה הזמן בחושך, בתוך המערה, לספר איזה צ'יזבט טוב ועסיסי. בהההההה!!!!!! המסלול עד למערה מקסים עם הרבה צמחייה מעניינת וריחות ייחודיים של איזור הרי ירושלים.