היכל העצמאות בבית דיזינגוף

4
ממוצע: 4 (2 דרוגים)
כתובת שדרות רוטשילד 16 תל אביב - יפו ישראל טלפון 03-5173942
שעות פתיחה
ימים א'-ה' - 17:00-9:00, יום ו' 9:00- 14:00 (ניתן לתאם לקבוצות שעות אחרות בתיאום מראש)
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
היכל העצמאות בבית דיזינגוף

מוזיאון היכל העצמאות הינו המקום שבו הוקמה מדינת ישראל,בטרם קמה המדינה שימש המקום כמוזאון אומנות. לאחר קום המדינה הוכרז המקום היכל העצמאות. הבית שנבנה בשנת 1910 על ידי מאיר דיזנגוף, ראש העיר הראשון של תל אביב, עבר מספר גלגולים מאז בנייתו.

מרבית הפריטים המוצגים מקוריים, וחלקם משוחזר בדייקנות מרבית. על בימת הכבוד ועל הכיסאות מצוינים שמות האישים שנכחו בטקס. מעל הבימה מתנוסס דיוקנו של הרצל, ומשני צדיו דגלי המדינה. על הקירות נותרו רוב התמונות שהוצגו במקום כחלק מאוסף מוזיאון תל-אביב ביום ההכרזה. בפינת האולם מוצגים פריטים שונים הקשורים לטקס ההכרזה: מסמכים, הזמנות לטקס, ציוד הקלטה ושידור, פתקים ועוד. המבקרים יכולים להאזין להקלטה המקורית של הטקס ולצפות בסרט (16 דקות), המתאר את אירועי התקופה ואת תולדות הבית.

Independence Hall, Tel-Aviv, Israel - The Israel State Is Born היכל העצמאות

דרוגי-גולשים

4
וללמוד קצת על תולדות המדינה אותי אישית בתור אדם יצירתי מדליק הרעיון שהמדינה קמה במקום שהיה מוזיאון אמנות. אני ביקרתי ביום שהיה ללא תשלום, אך גם ה- 10-25 ₪ בהחלט שווים את הביקור במקום.
התמונה של רוני

4
אתר המורשת הלאומית הגדול והעמוס בישראל, ולא בכדי. בימים אלה עמלים על תצוגה חדשה במקום - מה שצריך לעשות אותו אפילו יותר מעניין. מתאים מאוד לסיור משפחתי, מתאים גם לאירוח תיירים