פארק ענבה במודיעין

3.5
ממוצע: 3.5 (2 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת כיכר העיר, שדרות החשמונאים מודיעין ישראל טלפון 052-3857775
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
פארק ענבה במודיעין

פארק ענבה, הפארק הגדול והמרכזי של העיר מודיעין - מציע מפלט טבע חביב בטבורה של העיר.

הפארק השוכן על גדותיו של ואדי ענבה מכיל מספר אטרקציות לילדים ובעל נגישות גבוהה לילדים ומבוגרים כאחד.

אגם בלב העיר

במרכזו של הפארק הוקם אגם שיט מלאכותי המאפשר שיט בסירות פדלים כמיטב המסורת בפארקים העירוניים של ישראל אך במקביל משמש גם כמקור מים לבעלי הכנף הרבים הפוקדים את האזור.

הגישה ברכב למקום לא נוחה במיוחד והחניה אף ממוקמת רחוק יחסית ובגובה ניכר משטחי הפארק עצמו.

עוד במקום:

תוכלו למצוא תצוגת דינוזאורים מלאכותיים שאיננה קשורה כלל וכלל למקום, והדינוזאורים מגודרים בגדר ברזל הממוקמת בצורה מגוחכת ותוחמת את הדינוזארים משלושת העברים בלבד - לעיריית מודיעין הפתרונים. אגב, הגדר הזו לא מונעת מעשי ואנדליזם שבוצעו בתצוגת הדינוזאורים והנושא מצער מאד.

עוד בגן תוכלו למצוא מתקני משחקים מרשימים בגודלם ומתוחזקים היטב, רחבת החלקה לסקייטבורד וגלגיליות, ושבילי טיול נחמדים לאורך אפיק נחל ענבה, תוכלו לשכור במקום אופניים משפחתיות או לקפוץ בטרמפולינה הממקומת במקום ופעילה רק בשבתות וחופשים, או לנסוע במיני רכבת הספארי שבמקום.

בפארק עצמו ממוקם גם אמפיתיאטרון חביב המסוגל להכיל כ 1000 מקומות ישיבה ונועד לארח הופעות חיות ומסיבות קהילתיות שונות.

תוכניות ההרחבה של הפארק מדברו על הכשרת השביל המרכזי בו כך שיגיע עד לאזור מחלף ענבה ולחיבור עם כביש מספר 1, והוספת גן חיות צנוע לשטחי הפארק. 

הבעיה העיקרית של הפארק בימיו הראשונים היא כמו של כל פארק חדש - המקום אינו מוצל דיו ובשעות הצהריים השהות בפארק הופכת ללא נעימה כלל וכלל, מן הראוי היה שעיריית מודיעין תשקיע מעט יותר בנושא ותבצע פתרונות הצללה נוספים עד שהעצים שנטעו במקום יתבגרו מעט ויספקו יותר צל. חשוב להדגיש כי אסור להדליק במקום "מנגלים" וכי המים באגם המלאכותי אסורים לשתיה או לשכשוך.

אנו מקווים כי הכניסה למקום תישאר חופשית לכלל האוכלוסיה כפי שהיא כיום וכי עיריית מודיעים תלך בכיוון של עיריית רמת גן או תל אביב ולא תגבה דמי כניסה גם ממי שאינו תושב העיר.

לסיכום: נחמד אם אתם כבר בסביבה, לא היינו מגיעים במיוחד.

איך מגיעים לפארק ענבה במודיעין:

מהכניסה הראשית לעיר מודיעין (כביש 443) נוסעים לאורך שדרות החשמונאים. ניתן לחנות בחניה העליונה בשדרות החשמונאים או לפנות ימינה לרח' עמק זבולון לחנייה הצפונית של הפארק.

פארק ואדי ענבה מודיעין

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של רוני

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
פארק מאוד יפה ומטופח, רק חבל שאין צל של עצים, וגם רשתות הצל לא מכסות את כל גן השעשועים. עדיף להגיע באמצע השבוע - פחות עמוס, ויש פחות רעש מההפעלות השונות.

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
מגיע לנו התושבים מעט יותר, המקום נראה כמו התחלה של פארק נחמד אבל זה עדיין לא זה. ואגב צל וחום, חם מאד בפארק ענבה, לא מומלץ באמצע היום.