כיכר רמב"ם - כיכר אורדע ברמת גן

3
ממוצע: 3 (4 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת ביאליק פינת הרא"ה 1 רמת גן ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
פסל ביאליק בכיכר רמב"ם - כיכר אורדע ברמת גן

הכיכר המרכזית של העיר רמת גן הממקומת בפינת הרחובות ביאליק והרא"ה, ליד בית הכנסת הגדול.
זוהי כיכר האירועים המרכזית של רמת גן, כשמתקיימים בה ,לדוגמא, ערבי שירה וירידים כמו שבוע הספר.
כשמגיעים לכיכר מרחוב ביאליק מקבל את פניך הפסל הגדול של ביאליק, יושב מהורהר ובידיו מקל הליכה וכובע. הפסל מעשה ידיו של יאשה שפירא, פסל יהודי מאוזבקיסטן.
ליד מזרקה קטנה עם פסלון בעלי כנף במרכזה ועוד פסל איילות בצד אחר. כמו כן, במקום שתי פרגולות גדולות עם ספסלים מתחתם והלאה הרחבה בה מתקיימים האירועים.
כמו ברוב הכיכרות בארץ ובעולם גם כאן דומיננטיות היונים, שעוברים ושבים זורקים לעברן שיירי לחם, והן מקפצות בינות למים של המזרקה.
הכיכר שוקקת חיים, הרבה קשישים בכיכר וגם אנשים עם עגלות תינוקות ועוד אוכלוסיה מגוונת פוקדת את המקום, כולל את בתי הקפה, הפלאפל, הסופר-פארם, שמאוד מרכזי למקום ועוד חנויות באיזור מסביב.
אם עלינו בכיכר מביאליק מזרחה, מתחברות מצד שמאל שד' הילד הירוקות ואם עלינו עד לסוף הכיכר, אנו מגיעים לעוד רחוב מרכזי ברמת גן- רחוב הרצל, שלמעשה מקביל לביאליק.
הכיכר עוצבה כבר בשנות העשרים כחלקת דשא ירוקה כיאה לעיר גנים ואילו כיום הרוב מכוסה אבנים, בטון ואספלט ואין הרבה זכר לירוק. שם נוסף לכיכר הוא "כיכר אורדע", בשל בית הקולנוע שנבנה בכיכר בשנות השלושים. הוא נסגר ב- 1990, הפך לאחר מכן לסניף של הבנק הבינלאומי ובגלגול הנוכחי הוא סניף של הסופר-פארם.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
הכיכר זכורה לי מילדות, היא נמצאת במרכז רחוב ביאליק ויש בא פלאפל טעים מאוד. כשהיינו ילדים היינו הולכים לקולנוע אורדע ששכן בה ורואים סרט. ליד הכיכר יש בית כנסת גדול. וברחובות הסמוכים לכיכר כמו ביאליק והרואה נמצאות הרבה חנויות בעיקר בגדים ונעליים. הכיכר משמשת לאירועים שונים כמו: חגיגות ערב יום העצמאות, שבוע הספר ואירועי קיץ שונים.
התמונה של אביבה

2
ממוצע: 2 (דרוג 1)
היום הכיכר נראית נורא, ישנה ומוזנחת. יש המון מבוגרים בכיכר כי באיזור בתי אבות רבים, אך מקומות הישיבה המוצלים צפופים ועמוסים. העסקים באיזור מיושנים, יש אטריות מוקפצות, מקום לא נקי בעליל. הכיכר זקוקה לשיפוץ ומתיחת פנים דחוף

2
ממוצע: 2 (דרוג 1)
פעם זו הייתה הכיכר היפב ביותר בעיר והיפות ביותר בארץ. שנים של הזנחה מצד עיריית רמת גן גרמו למקום להראות עלוב ומוזנח כפי שהוא. מה קרה למזרקה המפוארת ששינתה את כל האקלים של הכיכר? הריצופים השבורים בכל מקום ובתי קפה ואוכל שיצאו מזמן מהאופנה? אין מה לחפש בכיכר היום היא רק שריד עלוב לשנים טובות יותר.

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
מצד אחד, מחבבת את פסל ביאליק,המזרקה והיונים ומצד שני, רמת גן לא עוברת שיפוץ ועושה רושם שניתן לשפר ולייפות כהוגן באיזור.