כיכר מסריק בתל אביב

  • כיכר מסריק בתל אביב
3.4
ממוצע: 3.4 (5 דרוגים)

כיכר מסריק המקסימה הליבה של תל אביב קרויה על שמו של תומאס מסריק, מנהיג צ'כוסלובקי הנחשב לידיד העם היהודי והיישוב העבר.
הכיכר בנויה בצורה של שדרה, כשמצד צפון היא יוצאת מרחוב פרישמן. בהתחלה מדובר בכביש שאמנם קרוי שדרה, אך הוא רחוב דו-סיטרי רגיל ורק בהמשך מתרחב לשדרה וכיכר. בצד הדרומי יש חיבור לרחוב קינג ג'ורג'. כשמגיעים מפרישמן דרומה, קודם כל, נתקלים בהרבה ברווזים; פסל של האמן מוטי מזרחי- עמוד בורג וברווזים ( 3 "מתעופפים" שם למעלה ) ; וקצת הלאה, כשעוברים כיפת מזרקה, מוצב בצד שמאל פסל "הברווז" בצהוב בולט לכבוד האמן רב הפעלים דודו גבע, שהלך לעולמות וזה היה סמלו.

היחידה הראשונה בשדרה היא כיכר קטנה, מסביב ספסלים, עצים רחבי ידיים סוככים ופכפוך המים מרגיע את הנשמה. הרבה עצי צאלון ( עץ השלהבת ) לאורך שד' מסריק. בעת כתיבת שורות אלו, כשהימים הם תחילת הקיץ, העצים פורחים באדום-כתום חזק השובה את העין.

לאחר הכיכר הקטנה, פינות משחקים לילדים, נדנדות ומגלשה. בינהן מקלט המשמש כמועדון חברתי של עמותת אנו"ש לנפגעי נפש. בהמשך הרבה פינות ישיבה בצורת חצאי גורן, שזה למעשה העיצוב הבולט בכיכר ואפילו היחידה הראשונה בנוייה למעשה משני חצאים כאילו, אחד מול השני .גם מול פינות המשחקים והמקלט מוצבים ספסלים בעיצוב סהרוני.

לקראת הסוף בצד שמאל, מבנה שאמור להיות שירותים ציבוריים, רק שתמיד הוא סגור. שתי ברזיות בכיכר, בצד הצפוני ובמרכז.

הכיכר היא על שמו של תומאס מסריק, מנהיג צ'כוסלובקי הנחשב לידיד העם היהודי והיישוב העברי. בצד הצפוני בית קפה על שם הכיכר ועוד מספר בתי קפה וחנויות, ובצד הדרומי הסניף הראשון של רשת בתי הקפה המצליחה "קפה קפה".
התמונות באדיבות אתר ויקיפדיה הישראלי.

טקס חניכת ככר הברווז 22.10.09

דרוגי-גולשים

התמונה של dm1170

3
כיכר מסריק היא כיכר נחמדה מאוד שנמצאת בין מוקדים עמוסים ביותר בעיר תל אביב, אך נותנת הרגשה יותר רגועה ונחמדה כזאת. בהחלט אם אתם בדרך לדיזינגוף סנטר או לכיכר רבין אפשר להתיישב לכמה דקות, לשתות משהו או לקרוא עיתון ולהנות מהמזרקה הנחמדה שממול.

התמונה של גירית הדבש

3
מקום נחמד לבוא עם הילד או עם הכלב. יש פינות משחקים ומלא פינות רחרוח..:) בצד של קינג ג'ורג' יש בארים קטנים ובתי קפה, ולכיוון פרישמן חנויות מעצבים מיוחדות.

התמונה של eyal

3
יש שם ברים נחמדים באיזור ובתי קפה. בת הזוג שלי אוהבת לבוא לשם לקנות בגדים- יש שם כמה חנויות של מוצרי שיער, בגדי-ים והלבשה תחתונה, ובגדי מעצבים.

5
ולהנות מהשד המפעפע. היתרון של המקום שלא צריך לבוא במיוחד. ממוקם על דרך שעוברים בה בלאו הכי ואפשר לעשות אתנחתא קלה או סתם לעבור ולהנות מזיוה של הכיכר.