תיאטרון גשר

  • תיאטרון גשר
4.333335
ממוצע: 4.3 (3 דרוגים)

תיאטרון גשר ממוקם במתחם התרבות "נוגה" בשד' ירושלים ביפו וזהו ללא ספק התיאטרון הציבורי הטוב ביותר בישראל.
תיאטרון גשר הוקם ב- 1990 על ידי יבגני אריה, שהיה במאי בעל שם עוד ברוסיה, עם התארגנות של עולים-אמנים ממוסקבה. מכאן, פועל יוצא, שהתיאטרון היה בתחילת דרכו דו-לשוני, עברי-רוסי. כיום, כל ההצגות הן בעברית בתרגום לרוסית.
אריה יבגני משמש כמנהל האמנותי של המקום והוא ביים את רוב ההצגות עד עתה.
ההפקה הראשונה "רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים" באולם הבימרתף זכתה להצלחה רבה בארץ ובעולם. החזרות נערכו באולם "נחמני", שלא היה בשימוש עקב שיפוצים.
ב-1993 הממסד הכיר בתיאטרון גשר באופן רשמי כתיאטרון ציבורי ורק ב- 1988 , ביום ההולדת השמיני של התיאטרון, קיבל התיאטרון את משכנו במתחם "נוגה" מתנה מעיריית תל אביב.
תפיסתו של אריה יבגני עושה שילוב בין תיאטרון רוסי ותיאטרון ישראלי מקורי וחדשני. בוגרים רבים של בתי ספר למשחק מגיעים לתפקידים בתיאטרון גשר, כמו גם, עלית של שחקנים מוכרים. ביחד כולם תורמים להתפתחות התיאטרון ולבסס את מעמדו כתיאטרון מודרני חשוב בארץ. קבוצת "גשר" מרבה בהופעות ברחבי העולם, במסעות ובהשתתפות בפסטיבלים.

אם חשקה נפשכם לצפות בהצגת תיאטרון טובה באמת, גם אתם לא מחסידי הז'אנר - לכו לתיאטרון גשר, איכות ההצגות היא ללא פשרות וההנאה מובטחת.

Ori Levy - Gesher Theatre - תיאטרון גשר, אורי לוי

דרוגי-גולשים

4
הרבה מקוריות, אם כי בפעם האחרונה התאכזבתי קצת. באתי עם חברה שהיו לה כרטיסים שהסתבר רק במקום שהם לגלריה ( יציע ). היו די הרבה מקומות פנויים באולם והם יכלו לאפשר צפייה נוחה שם ולא להרגיש מנותקים מהחוויה מרוחק מהבמה...

5
תיאטרון גשר הוא התיאטרון האהוב עלי, יש בו אווירה שונה פחות כבדה מתיאטראות אחרים. ההצגות תמיד מיוחדות, סאטיריות, מרגשות. אני אוהבת גם את העובדה שנותנים שם הזדמנות לשחקנים מתחילים ולא מוכרים, לא מחפשים את הכוכב, ככה תיאטרון צריך להיות.

התמונה של שוש חזן גרינברג

4
אולי זה המבטא של חלק מהשחקנים, אולי זה המקום עצמו, אבל האווירה היא של אירופה, של תאטרון שלובשים בו מעילי פרווה מצד אחד, אבל מצד שני יש בו את הישראליות כשהשחקנים לא מהססים להכניס אקטואליה לטקסטים קלאסיים או להסתלבט עם הקהל.