תיאטרון קרוב תחנה מרכזית חדשה תל אביב

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
כתובת לוינסקי 116 תל אביב ישראל טלפון 03-6885004
שעות פתיחה
בהתאם לתוכניה
דמי כניסה
25-50 שח
התקשר מפה וייז
תיאטרון קרוב תחנה מרכזית חדשה תל אביב

תיאטרון שוליים ( פרינג' ) במתחם התרבות והאמנות בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב.
התיאטרון הוקם לראשונה על ידי ניקו ניתאי בשנת 2001 בבניין מרכזים בתל אביב. לאחר כשנה וחצי של פעילות, ב-2003, אירעה במקום שריפה שכילתה את כל תכולתו. אסון כבד למוסד אמנותי שכזה! החל משנת 2004 התיאטרון פועל בתחנה המרכזית החדשה ומשתדל להשתלב עם האוכלוסיה במקום: עובדים זרים, עולים חדשים, אנשים קשי יום וכד' ולקדם נושאים תרבותיים וחינוכיים בקהילה.

תיאטרון שונה ולא מכופתר. בחלק מההצגות אין מחיצות בין הבמה לקהל. אילו מוצגות באולם הכניסה, בו יש כסאות ולא מושבים קבועים. בחלקן משחק ניקו ניתאי. יש לציין במיוחד את המחזה "הנפילה" מאת אלבר קאמי, בתרגום, עיבוד וביצוע של ניקו ניתאי, הצגת היחיד הוותיקה ביותר בישראל, 37 שנים ( מ-1975 )! בהצגה זו , לדוגמא, הקהל נשאל שאלות או שניקו ניתאי בעצמו פונה לצופים ומשתף אותם ומבקש את חוות דעתם. תופעה זו בצורות דומות מתרחשת גם בעוד הצגות וכך לא ברור לעיתים היכן נגמרת הבמה והיכן מתחיל מקום הצופים. הכל מתערבב, מה שיוצר חוויה תיאטרלית אחרת מהמוכר, עם נקודות למחשבה- האם באמת צריך להיות קו תוחם ברור בין לבין.
באולם השני יש מושבים מדורגים ומועלות הצגות עם פחות שיתוף פעולה של הקהל.
יש ביצירה של התיאטרון שילוב של חומרים קלאסיים וחומרים עכשווים.

מוסד התיאטרון מפעיל חוגים וסדנאות לילדים, נוער, מבוגרים ואף קשישים. כל שנה מועלים למעלה ממאה אירועים והתיאטרון נוסע להציג ליישובים פריפרייים מחוץ לתל אביב.

בכניסה לתיאטרון, עם הציפייה להצגה, אפשר להנות משתייה חמה ועוגיות. יש מבצעים לכרטיסים מאוד זולים, אם רק יודעים לחפש אותם..

התיאטרון בקומת הכניסה של התחנה המרכזית החדשה, מתחם האומנים ליד המקדונלדס (קומה 4) כניסה לחניון: ישנה כניסה דרך רחוב שלמה לחניון התחנה לאחר מכן יש לעלות עד למפלס הרביעי שנקרא חניון האומנים" שם יש להחנות את האוטו ולהיכנס לתוך מבנה התחנה.

חגיגות עשור לתיאטרון קרוב

דרוגי-גולשים

4
אפשר להוריד אותם למחירים ממש משתלמים. נכון, ראיתי שם הצגות שהיו ממש גרועות לטעמי והיו גם מעולות, דוגמת "כוכב בלי שם", שמועלית כבר שנים...ניקו ניתאי משחק נפלא. מעניינת גם החוויה של שבירת המחיצות בין השחקנים לקהל.