הר צפחות

5
ממוצע: 5 (3 דרוגים)
כתובת על גבול העיר אילת אילת ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
תצפית מהר צפחות
תצפית מהר צפחות
תצפית מהר צפחות

הר צפחות הוא הר בדרום מדינת ישראל, והוא הקצה הדרומי של רכס הרי אילת. גובהו של ההר הוא 278 מטרים הוא גובל בדרומה של העיר אילת ויש ממנו תצפית על הערים אילת, עקבה ואף טאבה.

על אף המשתמע משמו, אין ההר מורכב מסלעי צפחה, אלא מגנייס. שביל ישראל עובר בהר, ולמרגלותיו של ההר נמצא חוף שמורת האלמוגים של אילת. טיפוס על הר צפחות הוא טיול שמתאים לכל גיל, המסלול קל ולא תלול מדי, הכניסה למסלול היא מהכביש המוביל דרומה מול שמורת האלמוגים.

הנוף שניתן לראות מראש ההר מדהים ביופיו. ביום בהיר ניתן לראות גם את חופי ערב הסעודית. צבע המסלול: כחול מפת סימון: הרי אילת (20) נק' התחלה: חניית מלון קלאב-אין. נק' סיום: בי"ס שדה אילת אורך המסלול: 4 ק"מ משך טיול: 2-3 שעות

דרוגי-גולשים

התמונה של dm1170

5
אני אישית טיילתי בהר פעמיים ומאוד אהבתי את האיזור, אפשר לטפס עם המשפחה מכיוון שהוא לא אתגרי במיוחד. כדאי להגיע יותר בתקופת האביב שיש אוירה יותר חמימה אבל לא יותר מידי. ממליץ בחום!

5
מסלול של שעתיים בערך לא ארוך במיוחד וגם לא קשה במיוחד. עשיתי את המסלול יחדיו עם בן זוגי והיה תענוג ממש, ראינו את השקיעה עם הנוף המדהים של הרים אדומים וים כחול והיה מאוד רומנטי.
התמונה של צפה ברוגע

5
הטיול נעים וניתן לביצוע גם עם ילדים, הוא לא ארוך ולא תלול מדי. הנוף מלמעלה יפהפה ושווה את הטיפוס. רצוי באמת לעשות זאת בשעות הבוקר המוקדמות כדי לא "להתבשל" בחום. כשאנחנו טיפסנו, הראות היתה פנטסטית ואכן ראינו למרחוק. כדאי לקרוא קצת על המקום לפני שהולכים כיוון שאנחנו היינו בטוחים שההר אכן מורכב מצפחות (אותו חומר המשמש להכנת שיש) והוא לא האדמה עשויה שכבות דקות דקות ומתפוררת למגע. שווה להתעדכן :-)