הגן הבוטני האוניברסיטאי

  • האגם בגן הבוטני
  • הגן הבוטני האוניברסטאי
  • הגן הבוטני בירושלים
  • הגן הבוטני ירושלים
  • פסטיבל מוסיקה בגן הבוטני
4
ממוצע: 4 (3 דרוגים)

הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים מקיף כעשרת אלפים מיני צמחים שהובאו לישראל מרחבי העולם, ומשמרם לתועלת הציבור ולרווחתו. הצמחים מוצגים בשש חלקות, שכל אחת מהן מכוונת ליצור תמונת נוף בזעיר-אנפין של אזור המוצא של הצמחים בעולם.

בגן גם חממה טרופית ע"ש פלורנס דבורסקי, שבה מגוון עשיר של צמחים יוצאי אזורים טרופיים. לגן הבוטני האוניברסיטאי תוכניות העשרה לתלמידי בתי הספר - מגיל הגן ועד בית הספר התיכון - בנושאים רבים ומגוונים הקשורים בטבע ובשימור הסביבה.

בחגים ובחופשת הקיץ הגן מציע לילדים והורים פעילויות מיוחדות – סיורים מודרכים ברגל וב'רכבת הפרחים', סדנאות יצירה, מופעים ועוד. לאחרונה נפתחה בגן פינת חי קטנה המציעה ליטוף בע"ח ורכיבה על גבי סוסי פוני (בתוספת תשלום).

הגן הבוטני האוניברסיטאי מקיים בשיתוף עם אגודת ידידי הגנים הבוטניים אירועי תרבות ואמנות שבמרכזם עולם הצמח. הגן מהווה במה לתערוכות פרחים, פיסול, צילום, ציור ורקמה. בגן מתקיימים קורסים, ימי עיון הרצאות וסיורים בנושאי טבע ואיכות הסביבה.
בית הספר ללימודי גן ונוף של הגן הבוטני מקיים קורסים מקצועיים בשיתוף עם המחלקה להנדסת הצומח בשה"מ שבמשרד החקלאות בנושאים גנניים שונים. כמו כן עורך הגן הבוטני קורס גננות להקניית סיווג מקצועי בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה.

למבקרים בגן הבוטני מזומנת חוויה בכל ארבע עונות השנה: הגן משנה את צבעיו ואת אופיו בכל עונה. כך ניתן לראות בחודשים ספטמבר-נובמבר את מבשרי הסתיו, ובחורף - את השלכת, ולעתים את השלג הצובע את הגן בלבן ומקנה לו חזות אלפינית; באביב עוטה הגן שלל צבעים, ובקיץ ניתן לגלות את מופע הפרי הססגוני של מינים רבים ולהינפש בפינות מוצלות בגן. בכל ימות השנה צופן עולמה הסגור של החממה הטרופית תצוגה מרהיבה של סחלבים, של צמחים טורפים ושל צמחים טרופיים אחרים.

3icV3ogyyIw

דרוגי-גולשים

4
גן מקסים ומלא בצמחיה, אני הייתי לפני כחודשיים-שלושה כאשר הייתה תערוכת הבונסאי. שווה ביקור, תראו שם צמחים מרהיבים ביופים ובצבעם שבד"כ לא רואים בנוף הטבעי שיש לנו בארץ

4
הגן מטופח מאד ומציע יופי של חוויה לכל המשפחה. ממליץ על ביקור בעונות המעבר השונות אך לא בקיץ. כדאי להתעניין לפני ההגעה אם יש פעילות מיוחדת נוספת שכן אז גם מחיר הכניסה שונה אך התוספת של ההצגה לילדים או הופעה למבוגרים בהחלט שווה את התוספת.

4
פריחה מגוונת וייחודית שקשה מאוד למצוא בשגרה. מכירים זנים חדשים ומתפעלים מריחות נעימים. הגעה מוחמלצת בעונת האביב שהכל פורח ומלבלב.