גן אברהם המחודש ברמת גן

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת משה שרת רמת גן ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז

גן אברהם המחודש, הוא גן אברהם המיתולוגי ברמת גן. אין רמת גני שלא מכיר את שמעו של הגן הנסתר והיפה הזה. במעלה רחוב משה שרת, על אחד משיאי ארבעת הגבעות שמכילה רמת גן נמצא הגן שכוח האל הזה עוד משנות ה 30.

אנחנו מתקשים למצוא מהנדס ערים שהיה מתכנן היום גן במקום כזה בדעה צלולה, רחוב משה שרת המוביל אליו הוא אחד מן הרחובות התלולים ביותר בעיר והגישה אליו רגלית קשה. אבל הגן הזה הוקדם כאמור עוד במאה הקודמת ופרנסי העיר חשבו שמדובר במיקום טוב, שכן זה היה מרכזה של העיר רמת גן וסביבותיו היו פרדסים ושדות! [מי היה מאמין].

עם השנים נשכח הגן, פשוטו כמשמעו, העירייה הפסיקה לקיים אירועים באמפי תיאטרון הקטן והקסום הממוקם בו, אלו עברו למקומות אחרים. כל שצמח סביב הגן הנעלם הוא נדל"ן, והרחוב וסביבותיו נחשבים עד היום לאחת מן הסביבות היקרות יותר למגורים בעיר בשל מיקומן המרכזי.

בשנים האחרונות טרם השיפוץ, מצבו של הגן הורע, הטרסות המפצלות את שביליו כמעט וקרסו והעזובה, שהגם שהיה לה חן משלה, נראתה בכל מקום.

בעלות גרנדיוזית למדי של תשעה מליון שקלים שיפצה עירית רמת גן את גן אברהם בשלושת השנים האחרונות והתוצאה היא לא פחות ממרהיבה! אחת משכיות החמדה העירוניות היפות ביותר בעיר, אם לא היפה שבהן. השבילים חודשו, הצמחייה טופחה, הטרסות מוצקו ותאורה מרהיבה ויפה נשתלה בכל רחבי הגן.

הגן אינו מוצל במיוחד, וחלקו המערבי חשוף מדי לשמש. שעות הבילוי המומלצות שם הן בעיקר לפני השקיעה או הערב. כך תוכלו ליהנות מצבעי נוף מהממים ובערב, מתאורת החשמל החכמה שהותקנה בו ומרוח ההשראה השורה על השיפוץ אשר מכבד את ערכו ההיסטורי של המקום ולא מבקש להפוך אותו למשהו אחר אלא להחזיר לו את ימי הזוהר שלו.

קשה לקרוא לגן הזה גן משחקים- מבנהו ההררי אינו מתיר לילדים להשתולל יתר על המידה ללא השגחה, אבל מאפשר הרפתקאות של ממש ומקום לדמיון עבור ילדים בגילאים הדורשים פחות השגחה.

בעיה אחת לא נפתרה, למרות המידע שיספק לכם אתר האינטרנט של עירית רמת גן, נגישותו של הגן. זו כושלת ונובעת פשוט מאד ממיקומו הגיאוגרפי הבעייתי. ניתן להגיע אל הגן מתוך הרחובות הסמוכים לו לצידו של מעלה ההר,או דרך רחוב משה שרת עצמו ברכב, אבל אלו וגם אלו לא יספקו לכם מקומות חנייה.

מזרקת המים בצידו המערבי של ההר חודשה, ואין מקסימה ממנה כעת. היא משרה אווירת רוגע ושלווה הכרחיים לגן הנעלם הזה.

אין רמת גני שלא נהנה לראות את התחייה המחודשת של הגן הנעלם והקסום הזה, השאלה שנותרת פתוחה היא, למעט תושבי האזור המובהק הסובב אותו- כמה מהם יגיעו עד אליו בכדי לבלות בו. עמליה שלי תבלה בו חלקים ניכרים מילדותה- ואתם?

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אכן מקום קסום ושקט. מומלץ בחום לאימהות בעגלה שמחפשות מקום לטייל עם העגלה. רק חבל שלקראת סוף הירידה ממשה שרת לכיוון רחוב אלימלך ,העירייה לא השקיעה בשבילים וחייבים להקפיץ את העגלה במדרגות. באמת חבל כי מקום מקסים אבל לא השקיעו מחשבה עד הסוף.
התמונה של Eli Moreno

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
אם אתם מקומיים, אתם חייבים להגיע, ואם אתם אורחים, זו הפתעה נעימה במיוחד