פארק הדיג מעיין צבי

2.5
ממוצע: 2.5 (2 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת בריכות הדגים מעין צבי ישראל טלפון 050-7566600 – 054-444-0379
שעות פתיחה
08:30-18:00 כל השבוע
דמי כניסה
25-50 שח
התקשר מפה וייז

מתחם הדיג הגדול מסוגו בארץ ליד קיבוץ מעיין צבי בקרבת חוף הים בין בריכות דגים ושפך נחל דליה.

פינת טבע על גדות אגם הדיפלה עם מעיינות בנביעה מתמדת. באתר מגוון פעילויות חווייתיות המתאימות לכולם: זוגות, משפחות, קבוצות ואפילו בתי ספר. גולת הכותרת של המקום היא הדיג, כמובן. ניתן לדוג עם ציוד אישי ואפשר לשכור במקום. 

בפארק מדשאות, שולחנות וכסאות לפיקניק ואפשר להביא אוכל ומנגל ולעשות "על האש". כשמעלים דג בחכה, יש להחזירו מיד למים, אם לא מתכוונים לרכוש אותו. גם אם לא מצליחים לדוג, ניתן לרכוש דגים. עוד אטרקציות, לדוגמא: בריכה עם דגיגונים אפיית פיתות בטאבון בריכות שכשוך, מגלשות מים ,בריכת כדורים ועוד פעילויות לילדים אומגות פינות חי- ארנבות, שרקנים ( קביה ) ועוד סירות משוטים הנעות על חבל על מנת לא להפריע לדיג.

במקום מזנון, בו ניתן להזמין ארוחת דגים טריים ותוספות. כמו כן, אפשר לראות תחנת קמח עתיקה, בת 220 שנה, מתקופת השלטון העותומני בישראל. ניתן לסייר עצמאית באיזור ואף לשכור אופניים ולרכב בדרכי הכורכר, לראות עופות מים ואתרי פריחה. מבחינה היסטורית, המקום ממוקם, היכן שהיתה ביצה גדולה בשם "ביצת כברה". היא קיבלה את מימיה מנחל דליה ומנביעה מקומית של מים מליחים.

בראשית שנות השמונים נבנה למעשה פארק הדיג לראשונה, כשהרעיון היה לשווק דגים ישירות לצרכן במחיר גבוה יותר ולעקוף את עמלות השיווק שהיו מקובלות באותן שנים. פארק הדיג נסגר לאחר ששיטה זו החזיקה שנים ספורות בלבד. הוא נפתח מחדש בשנת 2002 ביזמות פרטית. מחיר הכניסה 48 ש"ח לכל אורח מעל גיל שנתיים. - המחיר כולל סככות צל עם שולחנות וכיסאות , רוח קלילה מהים ודיג (לא כולל ציוד). לילדים- תפיסת דגיגונים ברשת , שייט בסירה, אומגה , ערסלים, נדנדות , ג'ימבורי, מתנפחים ופינת חי (לא ליטוף !!!) . בסוף השבוע ובחופשות מתוספות הפעילויות (כלולות במחיר) : בריכות שכשוך , מגלשות מים , רכיבה על גב חמור , אפיית פיתות (פעם אחת ביום)

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אין כל ספק- פארק הדייג במעיין צבי מספק יום בילוי ממצה וממלא לכל המשפחה וזאת במחירים שווים לכל נפש. כמובן שבכדי להגיע למקום יש צורך בסיסי באהבה לחווית הדייג אבל לדעתי אין צורך להיות דייג מדופלם אלא רק אם הרבה רצון טוב להיחשף לצורת בילוי משפחתי יותר אותנטית ופחות מבויתת. המקום מספק שורה של פעילויות לילדים קטנים, אפשר לערוך פיקניק ואף טוב מכך לעשות על האש במתחם. בקיצור, הנאה מובטחת.

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
אני חושבת שזה המקום הראשון שזוכה בנקודה אחת בדירוג שלי. היו שם כמה וכמה דברים מזעזעים עבורי- בריכה עם דגיגונים שילדים שולים אותם עם רשתות ומחזירים. תחשבו על הדגיגונים הנחנקים כל פעם מחדש כשמוצאים אותם מהמים... ואכן, דגיגונים מתים רבים צפו שם. הם מתים מהמשחק. פארק דגים מעיין צבי, תמצאו בבקשה לילדים שעושועים אחרים. זה יחס מחפיר לבעלי חיים. וגם בנישה של המבוגרים הדגים בבריכות הגדולות נצפתה התעללות. אנשים שיחקו בדגים, שלא לדבר על זה שמסכנים הדגים שכל פעם צדים אותם, הקרס נתקע בפיהם ופוצע אותם ואחר מחזירים אותם למים, זאת אומרת, מי שלא מחליט לקנות אותם. גם בכלובים של בעלי החיים ראיתי הזנחה ובכלל בעלי חיים הם לא שעשוע. לשים אותם בכלובים, זה לא פאן. אני לא אחזור לשם. הזדעזעתי מספיק.