המושבה הגרמנית - חיפה

0
עדיין אין דרוגים
דרג את המקום
כתובת שדרות בן גוריון חיפה ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז

במושבה הגרמנית חייבים לבקר לפחות פעמיים במהלך הביקור שלכם בחיפה - ביקור אחד בשעות היום וביקור אחד בשעות הלילה. שדרות בן גוריון, שהינו רחובה הראשי של המושבה מציע למבקריו כמה וכמה מסעדות ובתי קפה שבהם כל אחד יוכל למצוע מנה אחת לפחות שתסמל בשבילו את חיפה. אך גולת הכותרת של הטיול במושבה הוא הנוף המרהיב שהיא מציעה לגנים הבאהים. אם אין לכם זמן לסיור מוגרך בגנים או לירידה ארוכה מ-18 הטרסות של הגן, לא נורא את הנוף המרהיב של הגן אתם יכולים לראות כמעט מכל נקודה של השדרה הראשית.
אז בואו ניגע בהיסטוריה של המקום קצת - המושבה הוקמה ע"י חברי כת הטמפלרים הגרמנית בשנת 1868. הכת האמינה שע"י התיישבות בארץ חבריה יביאו לגאולה שתכלול גם את ביאתו השנייה של ישו. הטמפלרים תרמו רבות לפיתוח חיפה והארץ, ואת השפעתם ניתן לראות לא רק בחיפה אלא בישובים רבים נוספים בצפון וכן בירושלים.
המון כספים הוזרמו לשחזור המושבה בשנות ה-90 והתחילת שנות ה-2000 שגרמו למקום להיות המקום התוסס שהוא היום. אך למען האמת יש גם כמה נקודות שאהבנו פחות כמו המון המארחים שפשוט קופצים אליכם ברגע שאתם עוברים ליד המסעדה שלהם. זה לא נעים לעבור לצד שני של הרחוב רק על מנת לקבל קצת שקט נפשי. אך למרות זאת המקום מאוד מומלץ לטיול, במיוחד בלילה, ומאוד מתחשק להחליף מקום עם אותם עו"ד, סוכני ביטוח ובעלי חנויות שזוכים לעבוד כל יום במקום פסטורלי כמו המושבה הגרמנית בחיפה.

שתף/שמור