אתר השחזור בראש פינה

  • אתר השחזור בראש פינה
0
עדיין אין דרוגים

בלב ליבו של הגליל שוכנת המושבה הציורית ראש פינה, אם מושבות הגליל. ראשיתה בהתיישבות של 17 אברכים שירדו מצפת לג'עוני (גיא אוני) בשנת 1878. בשנת 1882 הגיעה למושבה קבוצת מתיישבים מרומניה, ומאז נקראת המושבה ראש פינה. חלוציותה וראשוניותה של המושבה מתבטאת בתחומים רבים: עבודת אדמה, חינוך עברי, רפואה ומחקר הקדחת, הגנה, מלונאות. אתר השחזור מספר על מושבת הראשונים וממחיש את החיים בראשית הציונות בגליל ובארץ ישראל.

מה באתר: שחזור של מושבת ראשונים – בית פיק"א, בית פרופ' מר, חוקר הקדחת, מערת שלמה בן יוסף; אתרי ראשית ההתיישבות: בית הכנסת, בית המורה, בית המלון, בתי החלוצים; מצפה נמרוד; גן הברון; ארכיון המושבה ראש פינה; תערוכות מתחלפות וגלריית אמנות.

לקהל הרחב: סיורים מגוונים: בתים מספרים – סיור מומחז בליווי שחקן אל ראשית התיישבות; נשים בונות וחלוצות, סיור בעקבות ספרה של שולמית לפיד; סיור בבית הקברות הישן; סיור גלריות, היסטוריה ואמנות; סיור בוואדי ראש פינה.

לילדים: משחק בסגנון "חפש את המטמון" בסימטאות ראש פינה; סיור מומחז וחווייתי בסימטאות של המושבה; סיפורים מומחזים ומונפשים כולל יצירה והפעלות; סיור לתלמידים בדגש על מושגים בנושא הציונות.