מוזיאון בית המאירי בצפת

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
כתובת קרן היסוד 158 העיר העתיקה צפת ישראל טלפון 04-6921939
שעות פתיחה
א'-ה' 8:30-14:30, ו' וערבי חג 8:30-13:30, שבת סגור
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
מוזיאון בית המאירי בצפת
מוזיאון בית המאירי בצפת
מוזיאון בית המאירי בצפת

בשיפולי הרובע היהודי העתיק בצפת ניצב בית אבן היסטורי בן שלוש קומות, בעל מבוכים ומעברים משונים, הטומן בחובו את סיפור חייהם של היהודים בצפת במאתיים השנים האחרונות.

עולמה של הקהילה היהודית על פלגיה ועדותיה מועבר דרך סיפורם המרתק של זקני צפת, דרך חפצי לבוש וריהוט, כלי בית, מלאכה וקודש, כשהכול מעשה ידיו של איש אחד, בן צפת – יחזקאל המאירי (1934 – 1989), שהקים בעירו האהובה מוזיאון ייחודי לצפת ולאנשיה.

מה באתר: במוזאון תשעה חללי תצוגה. המבנה הוא אחד השרידים היחידים מבתי הגרעין העתיק בצפת. קומותיו ומפלסיו נבנו בתקופות שונות ולצרכים שונים. בקומה התחתונה שרדו מהמאה ה-16 מבני מגורים ומקווה טהרה, אשר עץ תאנה גדול פרץ וצמח מבין כתליו. בלב הבית שני אולמות גדולים, ששימשו באמצע המאה ה-19 את בית הדין הרבני הספרדי. מעליהם מבנה בית הספר לבנים שהוקם בסוף המאה. בין החצרות והכוכים בורות מים חצובים ודליות גפן עתיקות. לקהל הרחב: תכניות מגוונות ומותאמות בשעות גמישות, בתיאום מראש.

שיאו של הביקור- מפגש עם "זקני צפת" המגולמים ע"י מדריכים שחקנים. ניתן להזמין סיורים ברובע העתיק, אירועים משפחתיים ועוד. למבקרים הבודדים ניתנת הדרכה קצרה לסיור עצמי במוזיאון.

פעילות לילדים: ניתן לרכוש חוברת הפעלה לחוקרים הצעירים, אשר תלווה את הילדים בין חדרי המוזיאון.

דרוגי-גולשים

5
מוזיאון מדהים. צוות מקצועי. הביקור מרתק ולדעתי חובה לכל מי שרוצה להרגיש את צפת של פעם - העיר של זקני צפת (לפני שהקימו את הלהקה...)