מרכז מורשת בגין

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת רח' ש.א נכון 6 ירושלים ישראל טלפון 02-5652020
שעות פתיחה
א',ב',ד',ה' 09:00-16:30, ג' 09:00-19:00, ו' 09:00-12:30
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
מרכז מורשת בגין בירושלים

מרכז מורשת בגין הינו גוף ההנצחה הממלכתי לאחד המנהיגים הגדולים ביותר של העם היהודי במאה ה-20. במרכז הצופה אל הר ציון וחומות העיר העתיקה, ארכיון, ספריה, פעילות חינוכית, אירועים וכנסים. המוזיאון מספר את סיפור חייו של מנחם בגין החל מילדותו באירופה, דרך הפיקוד על האצ"ל, תקופת האופוזיציה וראשות הממשלה. המבקר במוזיאון נכנס למעין "מסע בזמן" אל רגעים בחייו של מנחם בגין, ובאמצעותם גם אל הארועים המכוננים בתולדת מדינת ישראל.

מה באתר: מסע אורקולי חוויתי המתאר את קורות חייו ואת דמותו של מנחם בגין, וזאת באמצעות סרטים, פריטי מקור, תאורה דרמטית ופס קול עוטף. כמו כן מקיים המרכז אירועים, ימי עיון, סדנאות וסיורים, עפ"י ארבעת מוקדי התוכן של המרכז: המאבק הציוני להקמת מדינת ישראל, מנהיגות מונחית ערכים, דמוקרטיה פרלמנטרית, מדינה יהודית דמוקרטית.

לקהל הרחב: הביקור במוזיאון הינו בסיורים מודרכים ובתיאום מראש בלבד. המרכז מציע שלושה סיורים ברחבי ירושלים בנושאים: צדק חברתי, פעילות המחתרות בירושלים, מנהיגותו של בגין.

פעילות לילדים: המוזיאון מתאים לילדים מגיל שמונה ומעלה. המרכז מקיים פעילות חוויתית למשפחות בחוה"מ.

חובה לתיאום הסיור מראש ב02-5652011 או 02-5652020, יש אפשרות לסיורים עם אוזניות תרגום בשפות- אנגלית, ספרדית, צרפתית, רוסית וערבית.

צלם: משה כהן

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של Michal Moreno

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
ראש הממשלה לשעבר של מדינת ישראל - מנחם בגין- זכה להנצחה מרשימה במיוחד באחד מהמרכזים המושקעים ביותר שראיתי. מתאים לילדים גדולים (גיל 10) ומעלה, ממוקם מול נוף עוצר נשימה של העיר העתיקה. שימו לב כי יש לתאם מראש את הגעתכם והסיור.