מחנה המעפילים עתלית

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
כתובת מחנה עתלית ישראל טלפון 04-9841980
שעות פתיחה
א'-ה' 09:00-17:00, ו' 09:00-13:00. הסיורים בתיאום מראש בלבד
דמי כניסה
25-50 שח
התקשר מפה waze
מחנה המעפילים עתלית

מחנה המעפילים בעתלית נמצא סמוך לכביש החוף מצפון ליישוב עתלית. המחנה הינו אתר לאומי ומשמש כמרכז חינוכי ללימוד מורשת ההעפלה. במחנה נכלאו מעפילים שנתפסו לאחר מאבק עם הבריטים בעת עלייתם לארץ ישראל בדרכי הים והיבשה וכן פעילי היישוב שנאבקו בשלטון הבריטי, ביניהם לוחמי אצ"ל, לח"י ועצורי ה"שבת השחורה".

מה באתר: שיקום ושחזור של מחנה המעצר הבריטי על גדרות התיל, מגדלי השמירה, צריף המיון, צריף החיטוי וצריף המגורים; הקרנת סרט על פריצת הפלמ"ח למחנה באוקטובר 1945; "בנתיבי העפלה" – מאגר מידע ממוחשב המכיל את שמותיהם של מעפילים, פעילי העפלה ומתנדבים, וכן מידע מקיף הנוגע לתקופת ההעפלה בזמן שלטון המנדט הבריטי בא"י; אונייה בה עורכים סיור חווייתי להדמית מסע בים הממחיש את התלאות שעברו המעפילים בדרכם לארץ ישראל.

לקהל הרחב: סיורים מודרכים בין גדרות התיל וצריפי המחנה, מפגש מרגש עם עדויות במאגר המידע הממוחשב וביקור חוויתי ומרגש באונייה המדמה אוניית מעפילים; בימי שישי סיור מודרך בכל שעה עגולה (מ- 9:00 עד 12:00). הסיורים בתיאום מראש.

לילדים: סיורים ייחודים וחווייתיים כולל הפעלות לילה בתיאום מראש ובחגים ומועדים. הסיורים בתיאום מראש בלבד

סיפורו של מעפיל במחנה עתלית

דרוגי-גולשים

התמונה של גבי ענתבי

5
אתר בעל חשיבות. לכל מי שאינו יודע. חשוב להעביר את השאיפה לעליה לארץ, את הציונות בלי מרכאות,את החוויות הקשות והמעצימות.
התמונה של Itzhak Moreno

4
הסיור במחנה הוא חוויה לכל המשפחה ובשנים האחרונות הפך לאתר פופולארי מאד. כאן ניתן להתרשם מעוצמת הרוח של המעפילים ומנחישותם לעלות לארץ ישראל למרות כל הקשיים. הצריפים משוחזרים היטב וממחישים את אורח החיים במחנה. מומלץ כסיור יומי לכל המשפחה.