יד לשריון - מוזיאון השריון בלטרון

4
ממוצע: 4 (3 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת לטרון לטרון ישראל טלפון 08-978430 ,08-9784321
שעות פתיחה
א'-ה' 08:30-16:30, ו' וערבי חג 08:30-12:30, שבת 09:00-16:00
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
טנק מרכבה ביד לשריון בלטרון
 מבט על מצודת טגארט של לטרון שמשמשת היום כחלק ממוזיאון יד לשריון.
רכב קרבי משוריין שלל ביד לשריון
רכב קרבי משוריין שלל ביד לשריון

אתר יד לשריון מצוי במתחם של בניין משטרת לטרון המנדטורית, בלב עמק איילון, הטומן בחובו מורשת גבורה בתולדות עמנו מאז קריאתו של יהושע בן-נון "שמש בגבעון דם וירח בעמק איילון" (יהושע, י' 12), שבהמשכה הביס את חמשת מלכי האמורי.

יהודה המכבי הביס את צבא גיאורגיאס בקרב ליד אמאוס הסמוך לאתר. במלחמת העצמאות ידע העמק קרבות עקובים מדם בניסיון לפרוץ את הדרך לנצורים בירושלים. הם הובילו לפריצת דרך בורמה, ובמלחמת ששת הימים נכבש האזור על ידי כוחותינו. בשנת 1979 הועלה טנק השרמן על המגדל הסמוך לבניין המשטרה ונקבעה עובדה בשטח – כאן יוקם אתר ההנצחה והמורשת של חיל השריון!

בשנת 1982 הובאה אבן הפינה מסיני, ומאז הוחל בתנופת בניינו של אתר יד לשריון. מה באתר: מכלול הגבורה וההנצחה, מיצג השריון, מוזיאון הטנקים המגוון בעולם – למעלה מ-160 רכבים קרביים משוריינים, פארק עוצבות השריון לבילוי משפחתי, מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, תצוגות מתחלפות, מסעדה כשרה "נוף לטרון".

סיורים לקהל הרחב: לקהל הרחב מוצעים סיורים מודרכים בתחומי האתר, הכוללים הסברים על מוקדי ההנצחה, המורשת ופריטי האוסף. לתיאום הדרכה לקבוצות יש לפנות לאושרת שפירא. פעילות לילדים: סיורים מותאמים לשכבות הגיל השונות. סיורים במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי - פורמאלי, פעילויות בני-מצווה ובנות-מצווה חווייתיות-ערכיות בעקבות לוחמים בעמק איילון.

איך מגיעים: מת"א: מכביש מס' 1 – במחלף לטרון פנייה ימינה לכביש מס' 3 ובצומת שבע פנייה ימינה. מירושלים: מכביש מס' 1 – במחלף לטרון פנייה שמאלה לכביש מס' 3 ובצומת שבע פנייה ימינה. מדרום ומצפון: מכביש מס' 40 – פנייה ימינה (מדרום)/ שמאלה (מצפון) בצומת בני ראם לכביש מס' 3 ובצומת שבע פנייה שמאלה/ימינה. מכביש 6 צפון/דרום ניתן להשתלב עם כביש מס' 3 לכיוון מזרח.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של Olga Pulisman

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
אם יש לכם ילדים בגילאי 3-10 זה יד לשריון זה בילוי מעולה לכמה שעות טובות. הילדים לא פספסו אפילו טנק אחד, טיפסו, עלו, ירדו ובעיקר חזרו עייפים ומרוצים!
התמונה של עידית שרון

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אתר גדול ומרשים, המנציח בצורה יפה את הנופלים ואת הפעילות. יש הרבה טנקים ואמצעי לחימה שאפשר לראות, יש גם הדרכה . לפעמים נערכים במקום אירועים של חיל השריון, כדאי לבדוק לפני שמגיעים.
התמונה של Itzhak Moreno

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
יופי של אתר לבילוי עם הילדים. הסיור במקום מתאים בהחלט לבילוי של חצי יום והילדים יהנו ביותר. שילוב מעניין של אתר הנצחה עם מוזיאון לתולדות חיל השריון. לא לשכוח כובעים והרבה מים שכן רוב הסיור בשטח פתוח.