מוזיאון ראשון-לציון

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)

בליבה של העיר, במתחם ההיסטורי של מבני הראשונים, שוכן המוזיאון לתולדות ראשון-לציון המספר את סיפורה של המושבה, בכורת מושבות העלייה הראשונה (1882). המוזיאון משלב מסלול לסיור עצמי מסומן ומשולט בין בתי הראשונים בנוף המושבה של פעם.
במוזיאון תצוגות מרהיבות החושפות את המבקרים לחיי המתיישבים הראשונים ולמעשיהם שהיוו את המסד למדינה שבדרך. במרכזו מוצגת ראשוניותה של המושבה כיוצרת סמלי הלאום: הדגל, "התקווה", חידוש השפה העברית, בית הספר העברי הראשון ועוד.

מה באתר: המוזיאון שוכן במבנים מראשית ימי המושבה: בית הרפואות, דירת הרוקח, "הפוסטה", "הקליניקה", בית המייסד, אליעזר אלחנן שליט, האורווה שבחצרו ובאר המושבה. בבאר המושבה מיצג אור-קולי חווייתי המספר את סיפור מציאת המים. המבנים משוחזרים ומציגים ריהוט ופריטים אותנטים של אותה תקופה ותערוכות שונות, כמו: "אדם ואדמתו" המציגה את החקלאות בראשון לציון, "אופנה של פעם"- דמויות מהמושבה הלבושות בבגדי התקופה ועוד.

לקהל הרחב: סיורים מודרכים בין התצוגות במוזיאון, סיורים עצמיים ב"שביל ראשונים" המוביל בין אתרים היסטוריים משולטים במושבת הראשונים, בו תפגשו את פעמון המושבה, את קיוסק המושבה בכיכר המייסדים, "מספרה של פעם" ועוד.

לתלמידים: הדרכות המותאמות לנושאים ולגילאים שונים, סדנאות יצירה ודפי הפעלה בתצוגות.

מוזיאון ראשון לציון - "ראשוני הראשונים"