מוזיאון חדר ראשונים ברעננה

0
עדיין אין דרוגים
דרג את המקום
כתובת אחוזה 174 רעננה ישראל טלפון 09-7414110
שעות פתיחה
א'-ה' 08:30-12:30
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
מוזיאון חדר ראשונים ברעננה

באפריל 1922 עלו המתיישבים הראשונים למושבה רענניה, שאחר כך שונה שמה לרעננה. המושבה הוקמה על ידי חברת אחוזה מניו יורק ורחובה הראשון, רחוב אחוזה, נקרא על שמה. בלבה של העיר, ברחוב אחוזה 101-103, שוכן המתחם ההיסטורי של העיר ובו מרוכזים מבניה הציבוריים הראשונים. המרכז ללימודי תולדות רעננה יחד עם מוזיאון "חדר ראשונים" מציעים סיורים חוויתיים במתחם ההיסטורי בין המבנים הראשונים של העיר.

מה באתר: בית העם – יסודותיו הונחו בשנת 1925, והמבנה שימש לכל צרכי הציבור וכלל מזכירות, מרפאה, בית כנסת, בית ספר, גן ילדים, דואר, אולם אסיפות, חדר תרבות וכן כמקום התכנסות לוועד המושבה; בית הכנסת נחנך בסוף שנות ה-30 ומשמש את תושבי רעננה עד היום; בריכות המים ומגדל השמירה; בית הספר העממי הוקם בראשית שנות ה-30 והחל לפעול כבית ספר בשנת 1933. כיום משמש המבנה כבית הספר היסודי ממלכתי "מגד"; המרפאה – מבנה מאמצע שנות ה-30 שבו ניתן בתחילה שירות רפואי חינם וששירת לאורך שנים רבות את המושבה. כיום המבנה משמש את משרדי העירייה.

לקהל הרחב: סיורים רגליים מרתקים וסיורים ממונעים במבניה הראשונים של המושבה, מסע בזמן אל האנשים, הסיפורים, המבנים והאתרים בשילוב מפגש תיאטרלי עם דמויות ססגוניות מן העבר.

לילדים: הדרכה פעילה, הדרכה מומחזת ודפי פעילות.

שתף/שמור