יקב טפרברג

0
עדיין אין דרוגים
כתובת ת.ד 669 ד.נ שמשון צרעה ישראל טלפון 02-9908080
שעות פתיחה
בתיאום מראש
דמי כניסה
25-50 שח
התקשר מפה וייז
יקב טפרברג

המספר 1870 הוא לא מקרי בשם היקב, ניחשתם נכון, זוהי שנת הקמת היקב ע"י מייסדה הראשון זאב זידה טפרברג. היקב הוקם בירושלים העתיקה והיה ליקב המשפחתי הראשון בא"י בעת החדשה. כבר 5 דורות היקב נמצא בבעלות משפחת טפרברג, ולאט לאט הוא הופך מיקב קטן ליקב מתקדם ששואף להתחרות ביקבים המובילים בישראל. כחלק בהתרחבות היקב בשנים האחרונות הוא מטי טפרברג, מבעלי היקב כיום, שדרג את היקב והפך אותו ליקב מהחדישים והמודרניים בארץ, השקעו כספים רבים בנטיעת כרמים באזורי איכות, שיפורים בטכנולוגיות ייצור יין ושידרוג מערכות ההפצה והמידע.
זהו לא יקב בוטיק קטן כמו רבים מחבריו בעמק האלה, מדובר על יקב המשתרע על שטח של 20 דונמים ומדי שנה משווקים למעלה מחמישה מיליון בקבוקי יין הן בישראל והן בחו"ל. אך אם אתם חושבים שמשפחת טפרברג תעזור זאת, אתם טועים, התוכנית היא לגדול לייצור של 20 מליון בקבוקים תוך שלוש שנים.
הענבים לייצור היין מגיעים ליקב מכמה וכמה כרמים מכל חלקי הארץ החל מכרם הממוקם במצפה רמון ממנו מגיעים ענבים מהזנים שנאן בלאן, גוורצטרמינר, פטי וורדו ומלבק, כרם כפר הרי"ף בו מגדלים ענבי שירז ומרלו, ועד כרמים בגליל העליון בו מגדלים זנים קברנה סוביניון ושירז.
יינות היקב מסדרות שונות זכו בלא מעט פרסים לאורך השנים במיוחד סדרת טפרברג טרה.

יקב טפרברג 1870