יקב עמק האלה

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת נתיב הל"ה נתיב הל"ה ישראל טלפון 02-9994885
שעות פתיחה
א' - ה': 16:00 - 09:00 ו': 09:00-13:00 שבת: סגור
דמי כניסה
25-50 שח
התקשר מפה וייז
יקב עמק האלה

יקב "עמק האלה" הוקם ב-1998 מתוך רצון להחיות את ייצור היין שהיה אופייני למקום עוד מימי קדם, בעזרת שיטות ייצור מתקדמות ותוך שמירה על כשרות שתאפשר להגיע לקהלים רחבים בארץ ובעולם. כיום היקב מייצר למעלה מ-200 אלף בקבוקי יינות פרימיום בשנה, כאשר כ-30% מהתפוקה מופנים לייצוא לאירופה ולארה"ב, ואף ליפן.
היחודיות של יקב עמק האלה היא גם בעובדה כי יקב בסדר גודל של 200000 בקבוקים בשנה מצליח לשמור על תוצרת עצמית מוכלטת ללא הסתמכות על רכישת הענבים מכורמים אחרים. בבעלות היקב 800 דונם, אך רק כשליש מתוצרת הכרם עובר ליקב והשאר נמכר כחומר גלם ליקבים אחרים. צוות היקב הוא זה שבחר את החלקות המתאימות ואת הזנים שיינטעו בכל אחת מהן, והוא גם אחראי לכל תהליך הגידול ולקביעת רגע הבציר. מה היתרון בשליטה על גידול הענבים - הדבר מאפשרת ליקב לייצר יין באיכות גבוהה ואחידה, לאורך השנים.
יקבי עמק האלה מייצרים יינות אדומים מזנים רבים בניהם, מרלו, קברנה סוביניון, קברנה פרנק, פינו נואר, פטיט סירה וסירה, שרדונה, סוביניון בלאן ומוסקט.
היקב פתוח לסיורים וטעימות בתיאום מראש בלבד. לקבוצות של 10 אנשים ומעלה ניתן בנוסף לטעימות לשלב סיור ביקב כמו כן ניתן לערוך אירועים פרטיים במקום בתיאום מראש.

תשוקות יין - טל גל כהן על יקב עמק האלה

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של Itzhak Moreno

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
הייקב הזה עושה יינות מצוינים ובסטנדרטים גבוהים. היינות שלהם מוצלחים במיוחד ההקפדה שלהם על איכות המוצר ניכרת בטעם המשובח של הינות.