"בשמת"- מזקקת בוטיק לשמנים ומים ארומטיים- לכיש

0
עדיין אין דרוגים
כתובת מושב לכיש 24 מושב לכיש ישראל טלפון 08-6600518 ,052-4371487
שעות פתיחה
בתיאום מראש
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
בשמת מזקקת שמנים ארומטיים

אם תהיתם איך מייצרים שמנים ארומטיים ומים ארומטיים, אך חשבתם שתצטרכו להרחיק עד צרפת כדי להשכיל בעניין זה, אז טעיתם. אין צורך בכמה שעות טיסה על מנת להכיר תעשיה זו, כאן במרחק נסיעה קצרה מתל אביב נמצא מושב לכיש, בו תמצאו את "בשמת" של משפחת שריג. שדות צמחי הבשם, המרפא והתבלין שנגלים לעיני המבקרים, מדהימים בריחם וצבעם. המשפחה מתמחה בגידול הורד הדמשקאית-ורד בושם מיוחד של המזרח התיכון, גידול שיחי גרניום בורבון, ולבנדין מזנים שונים, רוזמרין, גרניום רפואי, זוטה לבנה ואחרים.כאן משתמשים בשיטות עיבוד אורגניות ודוגלים בהקטיף ידני. זיקוק השמן מתבצע בשיטות מסורתיות-במזקקות נחושת ענקיות (אלמביק), ובמזקקת נירוסטה שהובאה מחו"ל.
השמן והמים הארומטיים מהמשק משמשים לא רק לתעשיית הבשמים והקוסמטיקה, אלא גם לרפואה ולבישול.
הסיור ב"בשמת" כולל: סיור בין ערוגות הבשם, שתיית תה מחליטות הצמחים הגדלים במקום וכיבוד במיני מאכלים בהם משתמשים בשמנים והמים המיוצרים המזקקה. האורחים יראו את המזקקות השונות בהם מיוצרים השמנים (בעונת הקטיף ניתן גם לראות את הזיקוק לשלביו) ונסיים את הסיור החנות המזקקה בו תוכלו לראות את כל מלאי השמנים ואף לרכוש אותם.
ניתן לשלב פעילות לכל המשפחה של הכנת חליטות ושמנים ארומטיים ושקיות ריחניות. כמו- כן אפשר לקחת חלק בעבודות הקטיף, הזיקוק והכנת המוצרים בעונתם.