מעיינות עדן - עיינות סלוקיה

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת פארק עדן, רמת הגולן קצרין ישראל טלפון לא זמין
שעות פתיחה
8:00-17:00
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
עינות סלוקייה בקצרין
עינות סלוקייה בקצרין
עינות סלוקייה בקצרין
עינות סלוקייה בקצרין
עינות סלוקייה בקצרין
עינות סלוקייה בקצרין

יום קיץ חם ולוהט, אתה ניגש למטבח ומוזג לך כוס מים צוננים. האם עצרת פעם לרגע וחשבת על הדרך שעשו המים הצלולים האלה עד שהגיעו למי עדן- בר שלך? דרך לא כל כך ארוכה ...

בסמוך לעיירה קצרין שבמרומי רמת הגולן, נמצא פארק מעיינות עדן (עינות סלוקיה), ששמו מסגיר את טיבו- מעין גן עדן קטן. במעלה הפארק נובע מעיין תת קרקעי הזורם ועובר לאורך תעלות עשויות סלע בזלת, המאפיין את אזור רמת הגולן הוולקני. המעיין נשפך אל בריכות מים רדודות בגדלים שונים המחוברות ביניהן במפלונים קטנים, ומוקפות בצמחייה עשירה ובעצים גבוהים.

על אף הקרבה לעיירה, השלווה והטבע מנצחים כאן. קול פכפוך המים וציוץ הציפורים הם הסאונד השולט, והצבע הירוק עוטף את הפארק מכל צדדיו.

מסלול ההליכה - מעגלי ואורך כ10 דק', מתאים מאוד למשפחות עם ילדים.

במרחק מטרים ספורים מהכניסה מגיעים לבריכה גדולה שסביבה דשא, ובהמשך שביל העפר ניתן למצוא מספר פינות חמד, אינטימיות יותר ופחות, על שפת הבריכות ומפלוני המים שזורמים כל השנה.

בדרך פזורים ספסלים בודדים, ומומלץ להביא מחצלות או שולחנות קמפינג במידה ורוצים לתפוס פינה ולפקנק.

הבערת אש אסורה בשטח הפארק.

מהמעיין התת קרקעי שואבת חברת מי עדן, שהקימה וטיפחה את הפארק, מים מינרליים ישירות אל המפעל הממוקם בקצרין. גם אל בתיהם של תושבי העיירה מוזרמים מי המעיין.

איך מגיעים לסלוקייה?

הפארק ממוקם על כביש 87, 800 מטרים מצפון-מזרח לצומת קצרין. בימין הכביש נראה שלט המכוון אותנו ל לפארק מעיינות עדן - עינות סלוקיה.

מי עדן - מעיין הסלוקייה, קצרין עיר היין והמים

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של מענית

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
פארק יפה ומטופח, מקום מעולה לבילוי עם ילדים. קצת מבאס שאי אפשר להדליק אש. המקום נסגר די מוקדם בשעה 5 אבל אין ספק שכל זה שומר על הרמה של המקום. יש שומר בכניסה ורואים את התוצאות בסדר והניקיון.